Dekorasyonda Feng Shui Öğretisi

Dekorasyonda Feng Shui Öğretisi Galeri


Zaman zaman sitemizde fırsatlarına rastladığınız Feng Shui, Kim bilir, belki de birçoğumuzun sitcom dizileri vasıtasıyla haberdar olduğumuz, kökleri çok eskilere dayanan kadim bir Çin öğretisidir.


Doğal bir enerji kaynağıyla çevrili olduğumuzu felsefesinin temeline oturtan Feng Shui öğretisi, bu enerjinin, enerji kanallarına ayrılmasını ve işe yaramayan, zarar veren, negatif enerjinin bu yollarla atılmasını amaç edinir. Kelime manası olarak "rüzgar" ve "su" kelimelerinden meydana gelen Feng Shui, içimizde ve çevremizde kümelenen yaşam enerjisini bulunduğumuz mekanlarda harekete geçirmeye çalışır. Kısacası, yaşadığımız ortamda ahenk içinde yaşamak için, her ortamın karakteristiğine uygun olmak üzere değişik tekniklerin uygulanmasıdır.


Yaklaşık beş bin yıllık bir geçmişi olan Feng Shui, insanın varoluş özelliklerine uygun olarak yaşam alanlarının düzenlenmesiyle birlikte daha sağlıklı bir yaşam, daha mutlu ilişkiler ve daha yüksek kazançlar elde edilebileceğini öne sürmektedir.


Ev dekorasyonunda kadim Feng Shui öğretisinin teknikleriyle hareket etmek son yıllarda popüler oldu. Şansın, "kozmik 3"lü denilen bir grupta toplayanFeng Shui, bunların birincisinin doğuştan gelen şans olduğunu ve hiçbir surette değişmeyeceğini, ikincisinin insanın kendi yarattığı şans olduğunu ve değişebileceğini, üçüncüsünün de dünyevi şans olduğunu ve değişebileceğini iddia eder. Feng Shui felsefesinin amacı, bu değişebilir nitelikte olan şansı, ev dekorasyonunda yapılacak öğretiye uygun dizaynla, olumlu hale getirmektir.


Feng Shui vb. fırsatları görmek için sitemize göz atabilirsiniz.Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları