Google Offers - Groupon'a yeni rakip

Google Offers - Groupon'a yeni rakip Galeri


Google Groupon rakibi başlatıyor!


Google Google Offers başlatmaya hazırlanıyor, arama devin Groupon rakibi, Mashable öğrendi. Bizde bunu kanıtlamak için belgeler bulunmaktadır.


Kaynaklarımızdan biri ise bize bir gizli not, şirketin yeni grup satın alma hizmeti hakkında, Googleplex tarafından gelmesi. Nota göre "Google Offers potansiyel müşterileri için her gün e-posta yoluyla kendi alanlarında büyük fırsatlar bulmalarına yardımcı olmak için yeni bir üründür,"


Google Offers Groupon veya LivingSocial benzeri ve onlar gibi çalışır. Kullanıcılar e-posta üzerinden günün yerel fırsatını öğrenir. Daha sonra belirli bir süre (biz 24 saat tahmin ediyoruz) bu fırsatı satın alma şansına sahipler. Yeterli alım yapılmış olduğunda, Google teklifi aktif hale gelir ve kullanıcılar hiç denemedikleri o hint restoranı için 20 $ yerine 10 $ fırsatını elde ediyorlar.


Bizim tahminimiz, Google Offers Google Checkout ile calışaçakdır. O da Facebook, Twitter, Google Reader, Google Buzz ve e-posta paylaşımına sahipdir.


Google Offers şuan başka işletmeleri kazanmaya çalışıyor ve onlar için tekliflerde bulunuyorlar. Hatta görünüşte yazılı bir ekibe sahiptir, teklif yazıları sunmak için.


Google kendi yerel reklamcılık işini artırmak için sadece birkaç ay önce 6000000000 $ Grouponu satın almaya çalıştı. Groupon teklifi reddetti ve yerine $ 15000000000 değerinde IPO için hazırlanıyor.


Arama devi açıkça, kavga etmeden bu pazardan vazgeçmiyor. Geniş ulaşımıyla, büyük kaynakları ve marka bilinirliği ile, alanda güçlü bir oyuncudur. Biz bu gelişmeleri yakından izliyor olacağız. Biz yorum için Google'e ulaştık.


Aşağıda, Google'in işletmelere yolladığı notu size sunmaktayız:


Güncelleme: Google, soruşturmaya yanıt verdi ve bize şu açıklamayı gönderdi:


"Google, ön ödemeli teklifler / kuponlar programı için bir test denemektdedir ve onların desteği ve katılımını sağlamak için küçük işletmeler ile iletişim kuruyor. Bu girişim Google'de yeni ürünler keşfetmek içindir mesela son teklif Ads beta gibi, işletmelerin müşteriler ile yeni yollar açmasını sağlayan. Paylaşmak için şuan daha fazla ayrıntı bilgi yokdur ama sizi haberdar edecek olucağız. "


Google genel olarak Google Offers gerçek olduğunu onaylar. Google'ın teklifleri test aşamasında olduğu gibi görünüyor.


Güncelleme 2: Ayrıca Google'in bir iş gelir payı % 80 ödeme olacağını öğrendik, fırsatın başladıktan üç gün sonra. Google kalan % 20'ti, 60 gün boyunca iadeler için geri tutar ve ondan sonra yollar.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları