Teoman Fotoğrafçılığa Soyundu!

Teoman Fotoğrafçılığa Soyundu! Galeri


Teoman, 2011 yılında yayınladığı ve müzik çevreleri tarafından büyük bir beğeniyle karşılanan "Aşk ve Guru“ albümünden sonra ağustos ayında yaptığı şok açıklamayla herkesi şaşırttı. Ağustos ayında, müziği bıraktığını açıklayan Teoman, bir süre gözlerden uzak olarak dinlenmeye çekildi. Bundan sonra ne yapacağı merak konusu olan Teoman'ın fotoğrafçılığa soyunduğu iddia edildi. Gelen haberlere göre, doğa fotoğrafları çekmek için dünya turuna çıkacak olan Teoman'ın ilk durağı Arjantin olacak. Burdan sonra, evrim kuramının babası Darwin'e de ilham kaynağı olmuş olan Galagapos Adaları'na geçecek olan Teoman, Avusturalya, Yeni Zelanda, Japonya, Çin, Tibet ve Hindistan'ın da aralarında bulunduğu birçok ülkeye giderek doğa resimleri çekecek.


AĞUSTOSTA MÜZİĞİ BIRAKMIŞTI

AĞUSTOSTA MÜZİĞİ BIRAKMIŞTI


Ağustos ayında kendi resmi web sitesinde yayınladığı bir veda yazısı ile müziği bıraktığını açıklayan Teoman, gündeme bomba gibi düşmüştü. Açıklamasında, oldukça yorgun olduğunu, artık kendini yaratıcı hissetmediğini ve bir süre dinlenmek istediğini belirten Teoman, müziğe ya uzun süre ara vereceğini ya da hiç dönmeyeceğini söylemişti. Son albümünün başarısından sonra böyle bir karara şaşıran sanat camiası ve hayranları bunun geçici bir durum olduğuna inanmak istemişlerdi. Ancak Teoman, ağustos ayından beri ortalıklarda pek gözükmedi,ve gözden ırak kalmayı tercih ederek çok fazla yorum yapmamayı tercih etti. Teoman'ın, fotoğrafçılığa soyunmuş olması da, yeni bir uğraş bulması nedeniyle müzikten iyice uzaklaşacağın düşünen hayranlarını üzdü. Teoman'ın, doğa resimleri çekmek üzere çıkacağı dünya gezisinden sonra bu fotoğrafları içeren bir sergi açacağı da gelen haberler arasında.


Teoman


20 Kasım 1967'de İstanbul'da doğan Teoman, Boğaziçi Üniversitesi'nde Sosyoloji eğitimi aldıktan sonra, Miraga adlı grupla müzik dünyasına adım attı. Grup dağıldıktan sonra Mavi Sakal, Black Rose gibi gruplarla çalışarak, solo kariyeri için yolunu hazırladı. Bundan sonra, Teoman, O, Onyedi, Gönülçelen, Teoman, En Güzel Hikayem, Renkli Dünyalar Oteli, İnsanlık Halleri ve Aşk ve Gurur isimli 9 stüdyo albümü ile Türk rock müziğinin en önemli isimlerinden biri oldu. Balans ve Manevra filmi ile yönetmenliğe de soyunan Teoman, daha sonra Sinan Çetin'in Romantik adlı filminde de oyunculuğunu gösterdi. Teoman, 2011 Ağustos ayında müziği bıraktığını açıklayarak, inzivaya çekildi.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları