Damat İbrahim Paşa'nın Memleketine Yolculuk

Muhteşem Yüzyıl dizisi yayınlandığından beri ''Pargalı'' Damat İbrahim Paşa'nın memleketi birden herkesin merak ettiği bir yer haline geldi.
Peki tur operatörlerinin de seyehat kataloglarına almayı ihmal etmediği Parga neresi?

Muhteşem Yüzyıl dizisi yayınlandığından beri ''Pargalı'' Damat İbrahim Paşa'nın memleketi birden herkesin merak ettiği bir yer haline geldi.
<br />Peki tur operatörlerinin de seyehat kataloglarına almayı ihmal etmediği Parga neresi?

Yunanistan’ın kuzeybatısında, başkenti Yanya olan Epiros bölgesinin 60 bin nüfuslu Preveze iline bağlı bir kasabasıdır. 3 bin 500 nüfusu olan Parga dar sokaklakları ve kutu kadar küçük ve rengarenk evleri olan şirin bir turistik kasaba. Yazları bol bol turist gelen kasaba kış aylarında olukça sessiz ve sakin, yani kafasını dinlemek isteyenler için harika bir yer. Parga'da dar sokaklara sıra sıra dizilmiş kahve dükkanları ve Yunan tavernaları turistleri ağırlar. Parga Kalesi'nden tüm kasabayı kuş bakışı seyredebilirsiniz. İster bembeyaz kumlu Valtos Plajı'ndan isterseniz tekne turlarıyla varabileceğiniz koylarda ve çevre kıyılarda girebilirsiniz denize. Ayrıca Parga'ya sadece 20-25 kilometre mesafedeki
Acheron ve Nekromanteio antik kalıntıları da mutlaka görülmelidir. Bu sene farklı bir yere gitmek isteyenler için Parga tavsiye edilir.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları