Nedir Bu Kavitasyon?

Nedir Bu Kavitasyon? Galeri


İndirimlr.com ve diğer şehir fırsatı sitelerinde sık sık rastlanan, "wellness, bakım, sağlık" vb. kategoriler altında bulunan "kavitasyon uygulaması" nedir diye açıkçası bir süredir merak içinde olmama rağmen araştırma ve yazma işini bugüne kadar erteledim.


Kavitasyon terimim öncelikle "akışkanlar mekaniği" altında incelenen bir olay. Bu akışkanlar mekaniği denen, mühendislik öğrencilerinin korkulu rüyası olguyu burada uzun uzun tanımlamaya gerek yok, fakat yine de kısa bir tanımını vermekte fayda olabilir. Vikipedi'de yazdığına göre "akışkanlar mekaniği, akışkan olarak adlandırılan maddelerin (genel olarak sıvılar ve gazlar, bunların dışında da bazı diğer maddeler) fiziksel davranışlarını inceleyen bilim dalıdır".

Bakım ve güzellik fırsatları


Peki böylesi kastıran bir bilim dalı altında incelenen kavitasyon işlemi güzellik ve bakım olayları göz önüne alındığına ne demek olabilir? Bu sorunun yanıtı da bu tarz fırsatlar sunan şehir fırsatları sitelerinde tanımlanıyor. Mesela bugün "enuygunfirsat.com" sitesinde sunulan kavitasyon uygulaması fırsatının altında bu işlemin dış görünümünüze ne gibi bir fayda sağlayacağı açıklanmış.


Yapılan tanıma göre "kavitasyon sistemi, bölgesel yağlanma ve selülitle ultrason (ses dalgaları) yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Kavitasyon denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek depo yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır".


Bakım ve güzellik fırsatlarıyla birlikte diğer fırsatları da görmek için şehriniz altındaki fırsatlara göz atabilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları
Diğerlerinin ilgisini çeken ürünler
Ver todos en Sağlık & Güzellik ›