Türkiye'nin en lezzetli mutfağı: Yemek Yapıyoruz TV

Türkiye'nin en lezzetli mutfağı: Yemek Yapıyoruz TV GaleriYemek yapıyoruz TV, yemek yapmaya meraklı veya sürekli yeni yemek tarifleri arayanlar için çok keyifli bir site.


''Yemek & İçecek''
İnternette yemek tarifi sunan binlerce site var şüphesiz, ancak çoğu kişi için yazılı tarifler yetersizdir. Örneğin yemek yapmaya yeni başlayanlar için 'benmari' veya 'jülyen' kavramları hiç bir şey ifade etmez. Hem bazen öyle karışık tarifler vardır ki, oku oku işin içinden çıkamazsınız. Bir işi doğru ve çabuk öğrenmenin en iyi yolu o işin nasıl yapıldığını görmektir. Hayatta da bu böyledir, onlarca kitap okursunuz bir şeyi öğrenmek için, ancak nasıl yapıldığını görmediğiniz ve kendiniz uygulamadığınız sürece, bilginiz teoride kalır. Yemek yapmak da böyledir, en iyi yemek yapan kadınlar her zaman çocukluklarında annelerini seyretmişlerdir.
Yemek Yapıyoruz TV uygulamalı, yani videolu bir yemek tarifi sitesi. Sitede yer alan yemeklerin nasıl yapıldığı videolarda tüm aşamalarıyla gösteriliyor, bunun dışında yemeklerin yazılı tarifi ve hazırlanmasında dikkat edilmesi gereken püf noktalarına da yer verilmiş. Sitede maalesef arama yapma fonksiyonu bulunmuyor, ama bu sitenin oldukça yeni olduğundan kaynaklanıyor olabilir. Öte yandan 'Yemek Kategorileri' bölümü altında hangi tür yemek aradığınıza dair seçim yapmanız mümkün. Pratik bilgiler köşesi ve yemek kültürü bölümü sayfayı tamamlayan unsurlardan. Ve en önemlisi, isteyenler kendi yemek videoları ile hem yemekyapiyoruz.tv sitesine katkıda bulunabilir hem de kendi tariflerini paylaşabilirler.
Yemek yemeyi sevenler, ancak yapmayı beceremeyenler veya vakit bulamayanlar ''Yemek & İçecek'' kategorisindeki indirimli restoran fırsatlarına bir göz atabilirler.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları