Fettah Can 14 Şubat Sevgililer Günü Konseri!

Fettah Can 14 Şubat Sevgililer Günü Konseri! Galeri

2010 yılında yayınladığı 'Hazine' isimli albümü ile daha geniş kitleler tarafından tanınan müzik adamı Fettah Can aslında 18 yıldır bu sektörün içinde. Albümünün ardından çıkardığı 'Sana Affetmek Yakışır' single ile uzun süre müzik listelerinin zirvesinde kalan Fettah Can, son olarak da 'Boş Bardak' parçası ile gündemde. Bu özgün sesi ve birbirinden başarılı bestelerini canlı dinlemek isterseniz, Fettah Can 14 Şubat Sevgililier Günü'nde Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde sizler için söyleyecek. Bilet fiyatları: Platinum Loca: 1100.000(4 Kişilik-1 Şişe Absolut,Çerez Meyve), Gold Loca: 800.000 Normal Loca: 650.000, Stand: 325.000, Ayakta: 45.000. 14 Şubat Fettah Can konseri için tükenmeden biletlerinizi alın; biletler biletix satış noktaları ve biletix.com'da.

Fettah Can - Boş Bardak von 42OOO

HAZİNE

<span style='color: #000080;'>HAZİNE</span>


Uzun yıllardır müzik sektöründe olan Fettah Can'ın yüzünü ilk kez Gülben Ergen için yazdığı 'Yalnızlık' şarkısının klibinde ona eşlik etmesiyle gördük. Ancak o, şimdiye kadar Hande Yener, Gülben Ergen, İzel, Murat Boz, Levent Yüksel, Ebru Gündeş, Nilüfer, Sibel Can, Işın Karaca, Sezen Aksu gibi birçok sanatçıyla çalışarak Türk müzik sektörüne unutulmaz şarkılar kazandıran bir müzisyen. Hit olmuş birçok şarkının altında Fettah Can imzası var. O, yazdığı başarılı şarkı sözleri ve besteleri ile Türk müzik sektöründe başarılı olmuş birçok sanatçının albümlerinde yer alan bir isim. Bizlerse onun yüzünü, Gülben Ergen'in büyük başarı yakalayan slow şarkısı 'Yalnızlık' ın klibinde gördük ilk defa. Fettah Can, Gülben Ergen'in bir konserine çıktıktan sonra her zaman aklında olan 'kendi albümünü yapma' hayalini gerçekleştirmeye karar vermiş. 2010 yılında çıkan 'Hazine' albümündeki 10 şarkının 10'unun da söz ve müziği kendisine ait. Daha önce Emel Müşftüoğlu'ndan dinlediğimiz 'Ara Ara', İzel'den dinlediğimiz 'Işıklı Yol', Sezen Aksu ve Alper Arman ile beraber yazdığı 'Armağan' şarkıları da albümde yer alıyor. 'Hazine' albümünden sonra yayınladığı ' 'Sana Affetmek Yakışır' single ile uzun süre listelerin üst sıralarında yer alan Fettah Can, 2011 Kasım'ında çıkardığı 'Boş Bardak' single ile de büyük başarı yakaladı. Farklı yorumu, özgün şarkı sözleri ve tarzıyla yayınladığı ilk albümü Hazine ve single çalışmaları ile Fettah Can daha uzunca süre adından söz ettireceğe benziyor.

Fettah Can

<span style='color: #000080;'>Fettah Can</span>


12 Ekim 1975'te Bursa'da doğan Fettah Can, müziğe, bıçak imalatçısı babasının yönlendirmesiyle başlamış. Kendi hayali de müzisyen olmak olan babası, oğlunu müziğe yönlendirmiş ve ona bu yolda destek olmuştur. Böylece içindeki müzik yeteneğini keşfeden Fettah Can, şan, ut ve gitar dersleri alarak kendini geliştirmiştir. Şarkı sözleri yazıp besteler yapan Fettah Can uzun süre barlarda şarkı söyleyerek hayatını kazanmıştır. Daha sonra İstanbul'a gitmeye karar veren Fettah Can'ın sektördeki müzik yolculuğu Vitamin gubuyla tanışmasıyla başladı. Sonrasında birçok isme şarkılarını dinletme şansını elde eden Fettah Can, en çok aranan bestecilerden biri oldu. Birçok ünlü sanatçıya sonrasında çok popüler olmuş olan şarkılar veren Fettah Can, 2010 yılında da kendi albümü 'Hazine' yi yayınlayarak yorumcu kimliği ile de karşımıza çıktı.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları