Eurovision'da Şok: Yüksek Sadakat'le Elendik

Yüksek Sadakat'le katıldığımız Eurovision'da büyük hayal kırıklığı yaşadık.

Bu yıl 56.sı düzenlenen ve Almanya'nın Düsseldorf şehrindeki ESPRIT Arena'da dün gece yarı final elemeleriyle start alan Eurovision'a bu sene erken havlu attık. 1994'ten beri sürekli finallerde olmayı başaran Türkiye, dün gece Yüksek Sadakat'in "Live it Up" adlı şarkısının yeterli SMS oyu alamaması sonucu Eurovision'a yarı finallerde veda etti.

Geçen sene Lena Meyer'in "Satellite" adlı şarkısıyla birinci olan Almanya'nın düzenlemeye hak kazandığı Eurovision'da, komşuların birbirine oy vermesini engelleyebilmek amacıyla, bu sene oylama sisteminde değişikliğe gidilmişti. Almanya'da yaşayan gurbetçilerin büyük desteğiyle sahneye çıkan Yüksek Sadakat, yarı final grubunda yarıştığı ülkelerdeki gurbetçi nüfusunun az olmasından da etkilenmişe benziyor. Almanya'da düzenlenen FIFA Dünya Kupası finallerine katılamadığımız gibi, yine gurbetçilerin yoğun olarak yaşadığı Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde düzenlenen başka büyük bir organizasyonun da finallerinde yer alamamamız büyük üzüntüye sebep oldu.

Norveç ve Arnavutluk gibi favori gösterilebilecek ülkelerin de elenmesi şaşkınlığa yol açarken gecede finallere katılmaya hak kazanan ülkeler şunlar oldu: Sırbistan, Litvanya, Yunanistan, Azerbaycan, Gürcistan, İsviçre, Macaristan, Finlandiya, Rusya ve İzlanda.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları