Bu Hafta 3 Yeni Film Vizyonda!

Bu Hafta 3 Yeni Film Vizyonda! GaleriTürkiye'nin heryerini saran kötü hava koşullarına inat yılın bu zamanlarında kültür sanat etkinlikleri hız almış durumda. Devlet tiyatroları birçok yeni oyun sahnelerken, festivaller de birbiri ardına başlıyor. Sinemalarda da son haftalarda görülen bolluk devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda vizyona giren birbirinden iyi filmler hala vizyondaki yerlerini korurken, bu hafta 3 film daha onlara eklendi. Güzel bir aile filmi izlemek isterseniz Düşler Bahçesi başarılı oyuncuları ve keyifli hikayesi ile sizleri bekliyor. İlk fimi ile çok sevilen ve En İyi Animasyon Oscar'ını almış olan Neşeli Ayaklar, devam filmi ile 3D olarak büyülü bir sinema şöleni yaşatıyor. Korku türünü sevenlerdenseniz, İçimdeki Şeytan, etkileyici sahneleri ile gerilim dolu dakiklar vaadediyor. Siz de bu haftasonu kötü havaları fırsat bilip, kendinize sıcacık bir sinemada güzel bir film armağan edebilirsiniz.

Düşler Bahçesi


Bu haftanın en sıcak filmi olan Düşler Bahçesi, ailenizle beraber izleyebileceğiniz keyifli bir yapım. Aline Brosh McKenna'nın kendi hayat hikayesini anlattığı 'We Bouhgt A Zoo' adlı romandan uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda, Vanilla Sky, Jerry Maguire, Elizabethtown gibi filmlerden tanıdığımız başarılı yönetmen Cameron Crowne otururuyor. Başrollerini Matt Damon ve Scarlett Johansson'un paylaştığı yapım, eşinin ölümü ile İngiliz araştırmacı yazar Benjamin Mee'nin (Matt Damon ) kendini ve çocuklarını iyileştirmek adına California'ya taşınmasıyla başlıyor. Burada taşındıkları evin eski bir hayvanat bahçesi olduğunu öğrenen aile, iyileşme süreçlerinde aynı zamanda bu hayvanat bahçesini de tekrar hayaya döndürmek için uğraşıyorlar. Bu arada onların yanında olan hayvan bakıcısı Kelly( Scarlett Johansson) sayesinde Benjamin tekrar sevebilme kabiliyetini keşfediyor. Bir ailenin, bir ölüm sonrası iyileşme hikayesini, hayvanlarla bürülü bir dünya içinde anlatan Düşler Bahçesi bu haftanın kaçırılmaması gereken filmlerinden.

Neşeli Ayaklar 2

<span style='color: #993300;'>Neşeli Ayaklar 2</span>


Son zamanların en gülümseten filmlerinden biri olan Neşeli Ayaklar 2, ilk filmin devamı niteliğinde yine bizleri kar ve buz dolu güneu kutbuna götürüyor. Baştan sona yaratıcı ve sürükleyici olan bir animasyon olan Neşeli Ayaklar 2'nin konusu, ilk filmde sesi kötü olduğu için şarkı söylemek istemeyen ama çok güzel danseden Mumble'in oğlu Erik'in hikayesine dayanıyor. Dansetmek yerine uçan bir penguen olan Sven'e özenerek uçmak isteyen Erik ile babasının arasındaki ilişkiye odaklanıyor. Küresel ısınmanın doğa ve hayvanlar üzerindeki etkilerini de arka plana alarak çocuklar için eğlendirici olduğu kadar öğretici bir yapım da olan Neşeli Ayaklar 2'nin yönetmen koltuğunda, yine ilk filmden tanıdığımız George Miller oturuyor. 2006'da vizyona giren ilk filmle En İyi Animasyon Oscar'ını alan Neşeli Ayaklar'ın keyifli devam filmi 3D olarak sinemalarda sizleri bekliyor.

İçimdeki Şeytan

<span style='color: #993300;'>İçimdeki Şeytan</span>


Bu haftanın korku filmi olan İçimdeki Şeytan, türün sevenleri için iyi bir seçenek. Filmde, 1989 yılında acil yardım hattı, Maria ( Suzan Crowley) adlı bir kadından 3 kişiyi vahşice öldürdüğünü iddia eden bir çağrı alır. Bundan yirmi yıl sonra Maria'nın kızı Isabella( Fernanda Andrade), o gece yaşananları ortaya çıkarmak için gerçeklerin peşine düşer. İtalya'da bir hastanede kilit altıda tutulan annesinin, akıl hastası mı olduğunu yoksa kötü ruhlar tarafında ele geçirilmiş bir ruh mu olduğunu öğrenmek için birçok alışılmadık yollara başvurur. Gerilim sahneleri ile dikkat çeken film, bu hafta korku filmi izlemek isteyenleri sinema salonlarına çekiyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları