Yalan Dünya'nın Tuhaf Ergeni Orçun

Yalan Dünya'nın Tuhaf Ergeni Orçun Galeri


Geçtiğimiz hafta Kanal D ekranlarında ilk bölümü yayınlanan Yalan Dünya, özellikle karakterleri ile ekran başındakileri güldürdü. Gülse Birsel'in ince espri anlayışı ile oluşturduğu karakterler ve senaryo, Yalan Dünya'yı şimdiden bu yılın en çok konuşulan televizyon olaylarından biri yapıyor. Hayatın içinden ve özgün olarak seçilmiş olan karakterler, Yalan Dünya oyuncularının üstün performanslarıyla yükseliyor.

Evin İsyankar ve Tuhaf Ergen Oğlu: Orçun

<span style='color: #003366;'>Evin İsyankar ve Tuhaf Ergen Oğlu: Orçun</span>


Yalan Dünya'nın konusu: Türkiye’nin iki uç hayat tarzından gelen iki farklı ailenin komik tesadüfler sonucu, Cihangir’de yanyana, aynı terası paylaşarak yaşamaya başlamasıyla gelişen komik olaylara dayanıyor. İlk bölümü ile kahkaha fırtınası yaratan Yalan Dünya, özellikle evin ergen isyankar oğlu 'Orçun' karakterini canlandıran Bartu Küçükçağlayan'nın oyunculuğu ile çok konuşuldu. Sosyal medyada günün en çok konuşulan konularından biri olan Orçun karakteri şimdiden bu yılın televizyon fenomeni olma yolunda. Yalan Dünya'daki Orçun, ergenlik sancılarını yaşayan, çalışmak ve okumak istemeyen, tek derdi evde keyif yapmak olan bir tuhaf bir karakter. Bartu Küçükçağlayan'ın Orçun'u canlandırırken kullandığı mimikler ve tripler karakteri o kadar başarılı yansıtıyor ki, izlerken onun bir oyuncu olduğunu unutmamak elde değil. İlk bölümü ile milyonları ekran başına toplayan Yalan Dünya, merakla beklenen ikinci bölümü ile 20 Ocak Cuma akşamı saat 20.00'de Kanal D'de:

Altın Portakallı Oyuncu Bartu Küçükçağlayan

<span style='color: #003366;'>Altın Portakallı Oyuncu Bartu Küçükçağlayan</span>


1983 yılında Eskişehir'de dünyaya gelen Bartu Küçükçağlayan, sanat kariyerine 2001'de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nı kazanmasıyla başlar. Üniversite yıllarında birçok tiyatro oyununda rol alan oyuncu, daha sonra televizyon dizilerinde oynamaya başladı. Binbir Gece, Çapkın, Haziran Gecesi gibi tv dizilerinde rol alırken aynı zamanda birçok tiyatro oyununda oynamaya devam etti. Özellikle 'Kumarbazın Seçimi' ve 'Şeylerin Şekli' tiyatro oyunlarındaki başarılılı oyunculuğu ile övgü toplayan ve birçok ödül alan Bartu Küçükçağlayan, yeni kuşak tiyatrocularının arasında en öne çıkan isimlerden oldu. Şüphesiz ki en büyük çıkışını, Seren Yüce'nin yönettiği ve katıldığı bütün festivallerden ödülle dönen ' Çoğunluk' filmindeki 'Mertkan' rolü ile yaptı. Bartu Küçükçağlayan, Çoğunluk filmindeki başarılı oyunculuğu ile 'Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 'En İyi Erkek Oyuncu' ödülünü kazanarak, ismini hafızalara kazıdı. Televziyon dizilerinin yanı sıra tiyatro oyunlarında rol almaya da devam eden başarılı oyuncu, bugünlerde 'Güzel Şeyler Bizim Tarafta' adlı tiyatro oyununda, aynı zamanda sevgilisi de olan, Kuzey Güney dizisinin başarılı oyuncusu Öykü Karayel ile beraber rol alıyor. Televizyonda ise Yalan Dünya dizisindeki ergen karakter Orçun'a hayat veren Bartu Küçükçağlayan adından daha sıkça söz ettireceğe benziyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları