Dünyanın En Değerli Markası: Apple

Dünyanın En Değerli Markası: Apple GaleriHer sene dünyanın en değerli markalarının ilan edildiği BrandZ TOP 100 listesinde bu sene liderliği Apple ele geçirdi.

Millward Brown Optimor tarafından her sene yapılan ve kamuoyu ile paylaşılan "Dünyanın En Değerli Markası" araştırmasının dört senedir tahtında oturmayı başaran Google, bu sene yerini Apple'a devretti.

Dünyanın en güvenilir marka araştırmaları arasından gösterilen BrandZ TOP 100, listesinden her sene bütün dünyadaki en değerli 100 markaya, marka değerlerine ve gelişme oranlarına yer veriyor. Geçen seneye göre marka değerini %84 oranında arttırmayı başaran Apple, geçen seneye oranla marka değerinde %2'lik bir gerileme yaşayan Google'dan liderlik koltuğunu devraldı. Buna göre Apple'ın yeni marka değeri 153 milyar dolara yükselirken, Google'ın marka değeri 111 milyar dolara geriledi.

iPad, iPhone, Mac ve iPod ile dünyanın en popüler teknoloji ürünleri arasında gösterilen ürünlerin sahibi olarak çok büyük bir başarıya imza atan Apple marka değerini de arttırmada da aynı ölçüde başarılı oldu.

Listede hiçbir Türk markası yer almazken ilk 10 sıra şu şekilde sıralandı:

1. Apple

2. Google

3. IBM

4. McDonalds

5. Microsoft

6. Coca Cola

7. at&t

8. Marlboro

9. China Mobile

10. General Electric

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları