Vizyonlarda 5 Yeni Film

5 YENİ FİLM VİZYONDA! Galeri

 2012'nin ilk ayında sinemalarda bereketli bir dönem yaşıyoruz. Her hafta vizyona giren birçok film, sinemaseverleri beyazperdenin büyüsüne çağırıyor. Bu karlı ve soğuk havalarda haftasonunda yapılabilecek en keyifli etkinlik, elbette ki sinema salonlarını doldurmak oluyor. Bu hafta sinemalar 5 yeni filmle sizleri karşılıyor.

Ejderha Dövmeli Kız

İsveçli yazar Stieg Larsson'un, dünya çapanda çok okunan romanı 'Ejderha Dövmeli Kız'ın Amerikan çevirimi ile karşı karşıyayız. İsveç versiyonu çok tutan filmin Amerikan çevriminde, usta yönetmen David Fincher'in yönetmenliğinde, Daniel Craig, Rooney Mara, Christopher Plummer ve Stellan Skarsgard'in başarılı oyunculuklarını izleyeceğiz. Gerilim sahneleriyle dikkat çeken film, David Fincher'in kamerasıyla aksiyon dolu bir hikaye vaadediyor. İsveç'in en zengin sanaycilerinden biri olan Henrik Vanger, kariyerinde düşüş yaşayan gazeteci Mikael Blomkvist'i(Daniel Craig) geniş ailesinin bir üyesi tarafından öldürüldüğüne inandığı yeğeni Harriet'ın kayboluşunu araştırmakla görevlendirir. Aynı anda sıra dışı hacker Lisbeth Salander (Rooney Mara) da, Hendrik Vanger tarafından Blomkvist’in geçmişini araştırmakla görevlendirilir. Yolları kesişen Mikeal ve Lisbeth, geçmişsen günümüze uzaanan cinayetler serisini çözmek için güçlerini birleştirirken aralarında da güvene dayalı hassas bir ilişki gelişmeye başlar.

Çizmeli Kedi

Çizmeli Kedi

Shrek üçlemesinin son filminden tanıdığmız Chris Miller'in 3D animasyon olarak çektiği filmde, meşhur masal kahramanı çizmeli kedinin alyın yumurtlayan kazı çalma hikayesi anlatılıyor. Zeki Humpy Dumpty ve sokakların kraliçesi Kitty Softaws'u da planına dahil eden Çizmeli Kedi komik bir maceraya atılıyor. Orijinal seslendirme kadrosunda çizmeli kediyi Antonio Banderas, Humpy Dumpt'yi Zach Galifianikis ve Kitty'yi de Salma Hayek seslendiriyor. Bu hafta küçüklere ve biraz komedi arayan büyüklere hitap eden Çizmeli Kedi, sinema salonlarında sizleri bekliyor.

Melankoli

Melankoli

Sıradışı yönetmen Lars Von Trier'in son işi olan Melankolia, oyuncuları Kirsten Dunst, Charlotte Gainsbourg, Alexander Skarsgard ve Kiefer Sutherland'ın başarılı performanslarıyla farklı bir dram filmi olarak karşımıza çıkıyor. Yeni evlenmiş olan ve herzaman bir melankoli içinde hayatı yaşayan Justine, ondan çok farklı olan 'normal' ablası Claire'in evinde ailesi ile düğün kutlaması yapmaktadır. Bu sırada, “Melankolia” adlı gezegen, güneşin arkasından çıkmış, dünyaya doğru gelmektedir. Bu yaklaşan kıyamete kendinlerince tepki veren aile üyelerinin, bu sırada bütün sırları ve arızalıkları bir bir ortaya çıkar.

Demir Leydi

Demir Leydi

Demir Leydi filmi, 2 Nisan 1982'de Arjantin'in Falkland ve Güney Georgia Adalarını işgal etmesi ile başlayan ve altı hafta süren Falkland Savaşı'nda yaşanan kriz sırasında, İngiltere'nin başında olan Margaret Thatcher'ı ve onun erkek egemen dünyada güç için ödediği bedelleri konu alıyor.Phyllida Lloyd'un yönettiği ve Meryl Streep, Jim Broadbent, Iain Glen ile Harry Lloyd'ın oynadığı film İngiliz siyasetçi Margaret Hilda Thatcher'in biyografisi niteliğinde, Merly Steep'in üstün oyunculuğu ile yükseliyor.

Zenne

Zenne

3 yıl önce bir cinayete kurban giden Ahmet Yıldız'ın yakın arkadaşları olan M.Caner Alper ve Mehmet Binay tarafından Yıldız'ın gerçek hayat hikâyesinden uyarlanarak çekilen Zenne, bu haftanın dram filmi. Film cinsel kimliğini gizlemeden zennelik yapan Can(Kerem Can), Alman fotoğrafçı Daniel( Giovanni Arvaneh) ve doğulu muhafazakar bir aileden gelen Ahmet(Erkan Avcı) 'nın birbirlerinden farklı olmalarına rağmen aralarında gelişen dostluğu anlatıyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları