Messi 'Altın Top'u 3.Kez Kazandı!

Messi 'Altın Top'u 3.Kez Kazandı! Galeri


FIFA tarafından her yıl, yılın en iyi futbolcusuna verilen “Altın Top” ödülü bu yıl da Lionel Messi'ye verildi. Bu ödülü 3 kez üst üste kazanan Messi, büyük gurur duyduğunu dile getirdi. Lionel Messi, bu yılda Altın Top ödülüne layık görülmesiyle, bu ödülü 3 kez kazanan ikinci futbolcu ünvanını da aldı. Daha önce bu ödülü 3 kez kazanan Michel Platini de, uzun futbol kariyerini birçok başarıyla doldurmuş olan, üstün gol atma kabilyetine sahip, kendi zamanının futbol efsanesiydi. Messi'nin, Fransız futbolcu ve teknik direktör Michel Platini kadar büyük bir efsane olup olamayacağı bilinmez ancak Messi'de henüz 24 yaşında olmasına rağmen futbol hayatındaki üstün başarıları ile adından sıkça söz ettiriyor.

Ronaldo ve Xavi'yi Geride Bıraktı!


Altın Top ödülü için bu yılın diğer favorileri Ronaldo ve Xavi'yi geride bırakan Messi, yaptığı açıklamada, bu ödülü almanın onun içinçok büyük bir gurur ve keyif kaynağı olduğunu söyledi. En iyi teknik direktörü ödülü de yine Barcelona'nın teknik direktörlüğünü yapan  Pep Guardiola'ya verildi.


Lionel Messi

<span style='color: #993300;'>Lionel Messi</span>


Barcelona'nın Arjantinli oyuncusu Lionel Messi, henüz 8 yaşındayken başladığı futbol kariyerinde hızla yol alıyor. Barcelona formasını ilk kez 2004-2005 sezonunda giyen Messi, La Liga'da gol atan en genç oyuncu ünvanına sahip olarak ilk başarısını kanıtladı. La Liga, 2005-2006 sezonunda UEFA şampiyonluğunu yaşamasına Messi'nin katkısı büyük oldu. 2006-2007 sezonunda, toplam 26 lig maçına attığı 14 gol ile akıllara kazındı. 2008-2009 sezonunda ise, en başarılı sezonuna imza atarak, sezon boyunca 38 gol atarak 6 kupa birden kazandı. Bundan sonra, başarılarını tükenmeyenb Messi, 2009-2010 sezonunda toplam 47 gol atarak, bir zamanlar Ronaldo'ya ait olan rekoru kırdı. Geçtiğimiz sezon ise, kendi rekorunu tekrar kırarak 53 golle futbol tahtına oturdu. Lionel Messi, son yılların en başarılı futbolcularından biri olarak şimdiden bir efsane olma yolunda hızla ilerliyor.Top sürme hızı, yaratıcılığı, çevikliği ve asistleriyle ön plana çıkan Messi, birçok futbol takımının peşinden koştuğu bir futbolcu. Halen Barcelona'da 10 numaralı formayı giye Lionel Messi, daha uzunca yıllar futbol kariyerinde rekorlar kırarak üstün başarılara imza atacak gibi görünüyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları