Eurovision İçin Sürpriz İsim: Can Bonomo!

Eurovision İçin Sürpriz İsim: Can Bonomo! Galeri

TRT yetkilileri, aylardır merakla beklenen açıklamasını yaparak 57.Eurovision Şarkı Yarışması için temsilcimizi açıkladı. Murat Boz, Atiye, Hande Yener gibi popüler pop şarkıcılarının ismi kulaktan kulağa dolaşırlen, TRT sürpriz bir isim açıkladı. Geçtiğimiz yıl ilk albümünü yayınlayan Can Bonomo, Azerbaycan 'ın başkenti Bakü'de düzenlenecek olan 57.Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek.

Sürpriz Bir isim

Son yıllarda Rock gruplarını Eurovision'a gönderen ve her tercihi bir sürpriz olan TRT, bu yıl da henüz 25 yaşında olan Can Bonomo'yu seçerek müzik dünyasını ve Eurovision'u heyecanla bekleyen Türk halkını şaşırttı. Müzik camiasını ikiye bölen bu seçim, kimileri tarafından uygun bulunmazken kimileri tarafından genç şarkıcıların teşvik edilmesi adına doğru bir karar olarak nitelendirildi. Geçtiğimiz yıl ilk albümü olan 'Meczup' ile çıkış yapan Can Bonomo henüz yeni tanınan genç bir şarkıcı. Ancak şimdiden belli bir hayran kitlesi edinen Can Bonomo, alaturka nağmelerden indie melodilere gezinen müziğini 'İstanbul Müziği' olarak tanımlıyor. Takipçileri tarafından çok beğenilen Can Bonomo'nun, özgün tarzı ve ses tonu ile Eurovision'da fark yaratacağı kesin. Yarı finallerin 22-24 Mayıs, büyük finalin de 26 Mayıs'ta gerçekleşeceği 57.Eurovision Şarkı Yarışması için 1 aylık kamp sürecinden sonra 3 aday şarkı hazırlayacak olan Can Bonomo, şarkının henüz hangi dilde olacağını karar vermemiş. Ancak, şarkının dostluk, kardeşlik, barış ve mutluluk üzerine olmasını planlıyorlarmış. Elbette ki, kendi tarzını yansıtan, Türk enstrümanlarının eşlik edeceği ancak çağdaş pop müziği sınırları içinde Eurovision'a uygun bir parça hazırlayacaklarını kaydeden Can Bonomo, oldukça heyecanlı olduğunu da ekledi. Kararın kendisi için de sürpriz olduğunu dile getiren Can Bonomo, bunun için gurur duyduğunu ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için çalışacağını söyledi. Birçok kişinin Can Bonomo kimdir dediğini duyar gibiyiz.İşte size Can Bonomo ve müzik kariyerinden kesitler:

Can Bonomo Kimdir?

Can Bonomo Kimdir?

8 yaşında gitar çalarak başladığı müziğe, ortaokul ve lise yılların amatör müzik gruplarıyla devam eden Can Bonomo İzmir doğumlu. Bilgi Üniversitesi'nde Sinema-Televizyon Bölümü'nde okumak için geldiği İstanbul'da, üniversite yılları boyunca Radyo Klas, MTV, Radio N101 ve Number One FM'DE radyoculuk yapan Can Bonomo, daha sonra bu radyoların televizyon kanalları için programlar hazırlayıp, çeşitli reklamlarda da rol aldı. Sonrasında ise müzik kariyerine adım atmak için çalışmalarına başladı. Can Saban'a gönderdiği demonun beğenilmesinin ardından iki yıllık bir hazırlık sürecine giren Can Bonomo, ilk albümü ' Meczup' u Ocak 2011'de yayınladı. Meczup'un biri hariç tüm şarkılarının söz ve bestesi Can Bonomo'ya ait. Farklı konseptteki klipleriyle de dikkat çeken Can Bonomo'nun albümünden iki şarkısı için klibi bulunuyor. Bunların ilki, albümün de çıkış parçası olan 'Şaşkın' şarkısı iken, diğeri Haziran ayında yayınlanan 'Bana Bir Saz Verin' . Ülkemizi 57. Eurovision Şarkı Yarışması'nda en iyi şekilde temsil edeceğine inandığımız Can Bonomo'ya şimdiden başarılar dileriz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları