Muhabbet Kralı'nda Sansür Muhabbeti

Muhabbet Kralı'nda Sansür Muhabbeti GaleriTürkiye'de internet sansürü konusu halen gündemdeki yerini koruyor.

Muhabbet Kralı'nda dün gece bir süredir Türkiye gündeminin tepesinden inmeyen internet sansürü masaya yatırıldı. 22 Ağustos itibariyle alan adları içinde kulanılabilecek olan kelimelerin yasaklanacağı haberiyle başlayan tartışma, filtreli paket sistemi projesinin lanse edilmesi ve aralarında Ekşi Sözlük'ün de bulunduğu bazı web sitelerinin alan adlarının sansürlenmesi emriyle iyice alevlenmiş, özellikle BTK ve TİB hedef tahtası haline gelmişti.

Özellikle en son yaşanan aralarından ünlü bilgi paylaşım platformu Ekşi Sözlük'ün de bulunduğu bazı web sitelerinin alan adlarının yer sağlayıcı firmaların sunucularından kaldırılması emriyle sanal ortamda, özellikle Facebook ve Twitter gibi ortamlarda internet sansürüne karşı yoğun protesto aktiviteleri düzenlenmiş, #btk, #kinkybtk ve #22agustos Twitter'da trendlere girmişti.

Dün gece farklı alanlarda uzman konukların katıldığı ve enine boyuna internet sansürünün tartışıldığı Muhabbet Kralı'nın en dikkat çeken konuğu ise, "V" maskesiyle konuk olan, İnci Sözlük admini Serkan İnci'ydi. Serkan İnci'nin programın ana konusu olan internet sansürü hakkında konuşmak yerine Ekşi Sözlük'e giydirmeye çalışması, Ekşi Sözlük'te sert eleştiriler yapılması yol açtı. Muhabbet Kralı'nın konuk olan uzmanlar:

Sedat Kapanoğlu (SSG) – Ekşi Sözlük Kurucusu

Doç.Dr. Mustafa Akgül – İnternet Teknolojileri Derneği Başkanı

Gökhan Ahi – Avukat / Bilişim Hukuku Uzmanı

Serhat Özeren – Ulaştırma Bakanlığı’na Bağlı İnternet Kurulu Başkanı

Erhan Acar – Hürriyet İnternet Grubu Başkan Yardımcısı

Fatih Güner – SosyalMedya.CO Kurucusu

Sedat Doğan – Yasaklamak Yasaktır Platformu Temsilcisi / Kötü Sözlük Root

Süleyman Talaş – Avukat

Gökhan Gürleyendağ (Salca) – Uludağ Sözlük Moderatör

Serkan İnci (İnci) – İnci Sözlük Admini

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları