6 OCAK VİZYON FİLMLERİ

6 OCAK VİZYON FİLMLERİ Galeri


Ocak ayının ilk haftasonununda sinema salonları 5 yeni filmle vizyon açıyor. 2012'in ilk vizyon filmleri olan bu 5 yeni film sinema salonlarında sizleri bekliyor. Haftasonu planlarınız arasına, her Bu haftaki filmler arasında izlemek istediğiniz bir türü mutlaka bulacaksınız çünkü bu yeni film komedi, bilimkurgu, dram,aksiyon ve macera olarak 5 farklı türü içeriyor. Haftanın öne çıkan filmleri Johhny Deep'li Tutku Günlükleri, bilimkurgu yapımı Karanlık Saat ve özellikle kadın şiddete değinen Kurtuluş Son Durak. Şimdi sizler için derlediğimiz 6 Ocak Vizyon haftası filmlerine göz atabilir bu haftasonu gideceğiniz filme  karar verebilirsiniz.


 

 

TUTKU GÜNLÜKLERİ


Tutku Günlükleri elbette ki başrol oyuncusu Jonny Deep'in varlığı ile bu haftaki vizyon filmlerinin arasından sıyrılan bir yapım. Oynadığı her karaktere hakkını veren Hollywood'un en başarılı aktörlerinden biri olan Johhny Deep, Tutku Günlükleri'nde de yine harika bir performans sergiliyor. Filmin hikayesi 1950'li yıllarda serbest gazetecilik yapan alkol bağımlısı Paul Kemp'in (Depp), New York'taki hayatını bırakarak, küçük bir gazetede çalışmak için Porto Rico'ya gitmesiyle başlıyor. Burda, sisteme karşı durmaya karar veren bu sırada da kendine iş teklif eden tehlikeli iş adamı
Sanderson'nın (Aaron Eckhart) karısı Chenault 'a (Amber Heard) tutkuyla aşık olan Paul kendini zaman zaman mizahi öğelerle süslenmiş zeki diyalogların, zaman zaman da ciddiyet ve politikayla sarmalanmış bir maceranın içinde buluyor. Tutku Günlükleri (The Rum Diary) kesinlikle bu haftanın kaçırılmayacak filmlerinden.

KURTULUŞ SON DURAK

<span style='color: #003366;'>KURTULUŞ SON DURAK</span>


Yeni terkedilmiş olan psikolog Eylem( Belçim Bilgin), acısını dindirmek adına taşındığı yeni muhitinde, sırdan hayatlar yaşıyor gibi görünen sıradışı kadınlarla bir şekilde arkadaş olur. Bu kadınların ortak özelliği, şiddete karşı duruşlarıdır. Filmde; hayatı boyunca hasta babasına bakmış olan Vartanuş (Demet Akbağ); çocukları kocasının dayağına boyun eğen Gülnur (Ayten Soykök) ve kızı Tülay ( Damla Sönmez); mafya babası olan sevgilisinden özen göremeyen Goncagül (Nihal Yalçın); ve hayata Polyanna gibi bakmaya çalışan Füsun (Asuman Dabak) karakterleri bir şekilde acılarını paylaşıyor ve sisteme karşı geliyor. Yavuz Bingöl, Ahmet Mümtaz Taylan ve Mete Horozoğlu'nun da yan karakterlerde olduğu Kurtuluş Son Durak, bu hafta vizyonda dram ve komediyi bir arada bulabileceğiniz bir Türk yapımı.

KARANLIK SAAT


Karanlık Saat, tatil için Rusya'ya giden bir grup Amerikalı gencin tüm dünyayı saran uzaylı işgaline Moskova'da yakalanarak hayatta kalma mücadelesini konu alan bir yapım. Film, 3D görselliği ve bilimkurgu sahneleriyle dikkat çekiyor. Genç oyuncu kadrosunun (Emile Hirsch, Rachle Taylor, Olivia Thirlby) aksiyon sahnelerindeki başarısı ve kıyamet sonrası şehir görüntülerindeki etkileyici efektleriyle parlayan film, bilimkurgu ve gerilim türlerini seven sinema izleyicisine hitap ediyor. Türevlerinden farkı olarak, uzaylıları gözle görülmeyen ve elektrikle güç kazanan varlıklar olarak çizen Karanlık Saat, aksiyon dolu dakikalar yaşamanızı garantileyen bir vizyon filmi.

BU SON OLSUN

<span style='color: #003366;'>BU SON OLSUN</span>
12 Eylül darbesini mizahi bir yönden eleştiren 'Bu Son Olsun', sokaklarda yaşayan 5 evsizin, 12 Eylül'de sokağa çıkma yasağı ilan edildikten sonra, bir dizi talihsiz olaylar sonucu hapishaneye düşmesini konu alıyor. Bu beş kafadar( Mustafa Uzunyılmaz, Ferit Kaya, Ufuk Bayraktar, Volga Sorgu Tekinoğlu, Orhan Eşkin) sokaklarda kendilerine yardım etmiş olan Sinan( Engin Altan Düzyatan) ile aynı hapishaneye düşünce, onu sevdiği Lale(Hazal Kaya) ile buluşturmak ve diğer mahkumlara yardım etmek için plan yaparlar.SAFTİRİK GREG'İN GÜNLÜĞÜ: RODRİCK KURALLARI

<span style='color: #003366;'>SAFTİRİK GREG'İN GÜNLÜĞÜ: RODRİCK KURALLARI</span>
Jeff Kinney'in çocuk romanından uyarlanan Saftirik Greg'in Günlüğü, 2010 yılında yayınlanan ilk filminden sonra, ikinci film Rodrick Kuralları saftirik Greg ve abisi Rodrick'in maceraları ile devam ediyor. Oldukça haylaz olan kardeşlerin, uzun bir yaz tatilinden sonra okula dönmeleriyle başlayan birbirinden komik olayları konu alan Saftirik Greg'in Günlüğü: Rodrick Kuralları, bu hafta vizyonda özellikle çocukların keyif alacağı bir aile komedisi.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları