6 YENİ FİLM VİZYONDA!

6 YENİ FİLM VİZYONDA! Galeri

2011 yılının son haftasına giriyoruz ve bereketli bir yıl yaşayan sinemalar, bu hafta da 6 yeni filmle izleyicilerini bekliyor. Yağmurlu geçireceğimiz bu haftasonunda en güzel keyif bu altı yeni filmden birini seçerek kendinizi beyazperdenin büyüsüne bırakmak. Sıcak bir ortamda, elinizde pop corn ve ekranda güzel bir film bu haftasonunu dinlendirici kılmak için birebir.

Görevimiz Tehlike 4

İlki 15 yıl önce çekilen Görevimiz Tehlike, başrol oyuncusu Tom Cruise'u aranan aktörler arasına sokan ve kendini de kültleşmiş serileri arasına koymayı başaran bir film. Serinin 4. filmi 'Ghost Protocol' de, Ethan Hunt( Tom Cruise) ve ekibi yine kötülere karşı savaşıyor, ancak bu kez, terorist bir bomba saldırısında parmağı olduğu iddia edilen kendi birimlerini temize çıkarmak için mücadele ediyorlar. Filmin, Budapeşte, Moskova, Dubai ve Mumbai 'de geçen bol efektli aksyion sahneleri türün sevenlerini memnun edecek kadar iyi kotarılmış. The Simpsons, Ratatouille , Up, İnanılmaz Aile gibi animasyonlarda imzası olan Oscar ödüllü sinemacı Brad Bird'ün yönetmen koltuğunu oturduğu filmde Tom Cruise'in yanı sıra Simon Pegg, Jeremy Renner, Paula Patton, Josh Holloway gibi isimler de dikkat çekiyor. Serinin hayranlarının ve aksiyon severlerin kaçırmaması gereken bir yapım.

Labirent

Labirent

Labirent, Türk sinemasında çekilmiş olan farklı filmlerden biri olması, başarılı yönetmeni Tolga Örnek'in sevilen oyuncular Meltem Cumbul ile Timuçin Esen üzerindeki başarılı oyunculuk yönetimiyle dikkate değer bir yapım. Labirent, İstanbul'da meydana gelen ve içinde yabancıların da olduğu 95 kişinin hayatını kaybettiği bomda saldırısının ardından, Fikret( Timuçin Esen) ve Reyhan(Meltem Cumbul) tarafından yönetilen Türk İstihbaratçılarının terör örgütüne durdurma mücadelesini anlatıyor. Sarp Akkaya Cem Bender, Altan Gördüm ve Rıza Kocaoğlu'nun da başarılı oyunculuklarıyla yer aldığı Labirent, en son Kaybedenler Kulubü ile karşımıza çıkmış olan yönetmen Tolga Örnek'in usta işi oyunculuk yönetimi ve efektleriyle aksiyon dolu bir 2 saat vaadediyor.

Katil Köpekbalığı

Katil Köpekbalığı

Bu haftanın gerilim yüklü filmi ise, yılların kült korku malzemesi köpekbalıklarını tekrar beyazperdeye taşıyan Katil Köpekbalığı. Filmde, tatil için gittikleri gölde köpekbalıklarının saldırısına uğrayan arkadaşlarını hastaneye yetiştirmek için, köpekbalıklarıyla dolu gölü geçmeye uğraşan bir grup gencin heyecan dolu hikayesi anlatılıyor. David R. Ellis'in yönettiği ve 3D olarak gösterime giren Katil Köpekbalığı, kadrosunda Sara Paxton, Dustin Milligan, Chris Carmack, Joel David Moore, Chris Zylka ve Katharine McPhee'yi barındırıyor.

Nar

Nar

Usta yönetmen Ümit Ünal'ın çektiği, kadrosunda Serra Yılmaz, Erdem Akakçe, Şükran Ovalı, İrem Altuğ ve İdil Fırat'ı barındıran Nar, hikâye, oyunculuk ve yönetmenliğin uyumuyla "Hepimiz nar taneleri gibi birbirinden ayrıyız: Hem çok benzeriz, hem de çok farklıyız. Ama açılmamış bir bütün nar gibiyiz aynı zamanda." hikayesini anlatan bir yapım. Nar, kendi adaletinin peşine düşen bir kadınla, dördü de farklı inanıştaki, farklı insanların hayatlarının aynı evin içinde, yarım gün gibi kısa bir sürede kesişmesini konu alıyor.

Gelecek

Gelecek

Alman yapımı olan Gelecek, Miranda July yönetmenliğinde, Miranda July, Hamish Linklater, David Warshofsky ve Isabella Acres'nin oynadığı bir dram filmi. Gelecek, hayatlarında bi dönüm noktasına gelmiş bir çiftin, bakıma muhtaç bir kedimin bakımını üstlenmeye karar vermeleri ama bundan önce hayallerini özgürce gerçekleştirmek ve son kez özgürlüklerinin tadını çıkarmak için işlerinden ayrılmalarıyla başlayan mizah dolu öyküsüne odaklanıyor.

Ünye De Fatsa Arası

Ünye De Fatsa Arası

Türkiye'nin ilk mizah belgeseli olan ''Ünye de Fatsa Arası'' filmi Esra Alkan yönetmenliğinde çekilen , Fatsa ve Ünye'nin kültürel, sanatsal, tarihsel, yöresel zenginliklerini ve aralarındaki ezeli rekabeti espirili bir dille anlatan bir yapım. Filmde Ali Poyrazoğlu, Ferhan Şensoy, Kadir İnanır, Mustafa Altıoklar sanat dünyasını temsil ederken; Ordu Valisi Orhan Düzgün, Milletvekili Mustafa Hamarat ve Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu da devleti temsil ediyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları