Münir Özkul Yaşam Mücadelesi Veriyor

Münir Özkul Yaşam Mücadelesi Veriyor Galeri

Yeşilçam'ın unutulmaz ismi Münir Özkul, 18 Aralık'tan beri yoğun bakımda. Uzun yıllardır kronik bronşit rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören Münir Özkul’un durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi. Dün gece, sosyal medyada asılsız bir haberle öldüğü söylenen usta oyuncu, herşeye inat yaşam mücadelesi vermeye devam ediyor. O, Türk sinemasına emek vermiş en büyük ustalardan biri ve her Türk insanın hayatında yeri asla değişmeyecek bir değer. Henüz kaybetmeye hazır olmadığımız Münir Özkul 'a acil şifalar diler, en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını temenni ederiz.

ÖĞRETMEN,BABA,TURŞUCU

<span style='color: #993300;'>ÖĞRETMEN,BABA,TURŞUCU</span>Münir Özkul, Yeşilçam'a 50 yıl boyunca emek vermiş, nice karaktere bürünerek zaman zaman bizi güldürmüş zaman zaman ağlatmıştır. Hepimizin unutamadağı, çocukluğumuzu gençliğimizi, yaşlılığımızı beraber geçirdiğimiz filmleriyle yaşamlarımızın her anına tanıklık etmiştir. Kim Neşeli Günler'deki turşucuyu, Bizim Aile'deki şefkatli babayı, Hababam Sınıfı'ndaki tatlı sert Mahmut Hoca'yı ve nice Yeşilçam filmindeki Münir Özkul karakterlerini unutabilir ki? Tüm değerlerin çabucacık tükedildiği günümüzde, Münir Özkul ve onun gibi nice sanatçılarımız unutulmamalı, unutturulmamalı

400 FİLM


Münir Özkul, tiyatro sahnesinde başladğı kariyerini Muhsin Ertuğrul ile tanışmasıyla sinemaya taşıyarak, 1950 yılından itibaren hepimizn hayatında yer eden her biri unutulmaz 400 filmde oynamıştır. Şüphesiz ki en büyük çıkışını, Rıfat Ilgaz'ın eserinden uyarlanan ve hala baika hiçbir filmin aynı tadı vermediği Hababam Sınıfı'ndaki Kel Mahmut karakteriyle yaptı. Kaç yaşında olursak olalım herbrimizin defalarca izlediği ve her seferinde bizi gülümseten Hababam Sınıfı,Türk sinemasının kült filmidir ve yeri asla doldurulamaz. Münir Özkul'un canlandırdığı Mahmur Hoca karakteri ise, her defasında bize hayat dersi veren, zaman gözlerimizi yaşartan zaman zaman kahkahalarla güldüren bir karakterdir. Hababam Sınıfı'ndan sonra, Bizm Aile, Aile Şerefi,Mavi Boncuk gibi kalabalık kadrolu aile filmlerinde fedakar babayı canlandırarak hepimizi etkilemiştir.

ADİLE NAŞİT&MÜNİR ÖZKUL

<span style='color: #993300;'>ADİLE NAŞİT&MÜNİR ÖZKUL</span>Münir Özkul ile Adile Naşit birçok aile filminde canlandırdıkları karı koca karakterleriyle, Türk sinemasının unutulmaz ikililerinden biri olmuşlardır. 24 yıl önce vefat eden Adile Naşit, aramızdan erken ayrılsa da, Hababam Sınıfı'nda da, aile filmlerinde de hep şefkatli anneyi canlandırarak, şen kahkalarıyla hepimizin kalbinde yer edinmiştir. Kim Adile Naşit'e yumuşacık sarılmayı, Münir Özkul'un elini öpmeyi istememiştir ki? Öyle sıcak ve doğal karakterlerle karşımıza çıktılar ki, gerçekten o aile babası, o sevgi dolu anne etrafımızda, buralarda bir yerlerde diye düşündük hep. Türk sinemasıi bugün geldiği yeri muhakkak ki, Yeşilçam'ın tozlu raflarındaki bu filmlere ve ustal oyunculara borçludur. Onlar sayesinde gelinen yerde, unutulmaması gereken, eski ustalara duyulan saygıdır.
Umarız, Münir Özkul en kısa zamanda sağlığına kavuşur ve her zaman gülen yüzüyle bizleri rahatlatır.Münir Özkul'un ,Yeşilçam'ın huzurlu patikalarında yürümeye devam etmesi ve daha nice Onur Ödülleri'ne çıkıp, alkışlanabilmesi dileğimizle...

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları