Google Arama Motoru Genel Müdürlüğü

Google Arama Motoru Genel Müdürlüğü Galeri


Ünlü mizah dergisi Penguen'in kapağında kullandığı karikatür hayata geçirildi.

Son zamanlarda internet yasakları gündemi devamlı işgal etmekte. 22 Ağustos'ta yapılacağı açıklanan düzenleme ve en son Ekşi Sözlük'e ulaşımı gerçekleştiren "sourtimes.org" domaininin de bulunduğu bazı domainlere hosting yasağı getirilmesi ile ilgili çalkantılardan sonra tepkiler de, espriler de artmaya başladı. Bu esprilerin en popülerlerinden biri de Penguen'in bir süre önce kapağında yer verdiği "Google Arama Motoru Genel Müdürlüğü" isimli karikatür ve bu karikatürün hayata geçirilmesi oldu.

GoogleGnMd (T.C Google Arama Motoru Genel Müdürlüğü) adıyla yayınlanan site çoktan tıklama ve paylaşım rekorları kırmaya başladı bile. Eski tarz ve belki de Türkiye'de halen bazı yerlerde kullanımına devam edilen dilekçe örneği tarzında tasarlanan bir karikatürden yola çıkılarak hazırlanan sitede gerçekten arama yapılabiliyor. Tabii Google desteğiyle...

Türk internet dünyasını bir süredir oldukça meşgul eden internet sansürleri işlerin bu kadar ileri gitmesine (gerilemesine) yol açar mi, bilinmez. Fakat günümüzde bu kadar komik görünen, gülüp geçtiğimiz böylesi ucube bir olayın gerçekleşmesi durumunda eyvah ki ne eyvah!

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları