Apple'dan iOS 4.3.3 ile Yeni Düzenleme

Apple'dan iOS 4.3.3 ile Yeni Düzenleme Galeri

Bir süre önce iPhone ve iPad'lerin iOS 4.0 ile birlikte insanların gittikleri yerlerin kayıtlarını tuttukları gündeme bomba gibi düşmüştü.
İki teknoloji kurdu tarafından açığa çıkarılan, insanlardan habersiz olarak iPhone ve iPad'lerin gidilen konumları gizli bir veritabanına kaydetmesi işlemine, kısa bir süre ince piyasaya sürülen iOS 4.3.3 sürümlü işletim sistemiyle birlikte düzeltme geldi. Steve Jobs tarafından, Steve Jobs'ın kendine has tarzıyla, yalanlanan fakat daha sonra Apple tarafından "kayıtların gereğinden fazla olduğu" ifadesiyle kabul edilen duruma bu sayede bir düzenleme getirilmiş oldu.

iPhone ve iPad'ler için yayınlanan yeni sürüm iOS 4.3.3 ile birlikte kayıtları daha makul bir seviyeye getiren Apple, artık konum kayıtlarının iTunes üzerinden senkronize edilememesini sağlarken aynı zamanda konumlama kayıtlarının temizlenebilmesine de olanak veriyor. Bu sayede konum servislerinin kullanıcı tarafından kapatılmasının akabinde tüm eski kayıtlar da siliniyor.

iPhone ve iPad'lerdeki kayıtların artık belli bir boyutu aşmadan ele alınacağını açıklayan Apple yetkilileri, kesin bir dil kullanmasa da, bu sürecin bir haftalık süreciaşmayacağını belirtti.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları
Diğerlerinin ilgisini çeken ürünler
Ver todos en Elektronik ›