8 YENİ FİLM VİZYONDA!

Bu hafta, ikisi Türk filmi olmak üzere vizyona giren 8 filmle sinemalarda bereketli bir gün yaşıyoruz. 2011'in son haftalarına girdiğimiz şu günlerde, sinemalar oldukça yoğun. Haftasonu planlarınız arasında yılbaşı için hediye seçme telaşının olduğunu biliyoruz, ancak sinema için programınızda yer açabilir, bu yeni 8 filmden sizi en çok çekene gidebilirsiniz. Şimdiden iyi seyirler!

Sherlock Holmes: Gölge Oyunları

Sherlock Holmes: Gölge Oyunları

Şüphesiz ki bu haftanın en çok dikkat çeken filmi Sherlock Holmes: Gölge Oyunları. 2009'daki ilk filmin ardından merakla beklenen ikinci filmde de Sherlock Holmes'u yine başarılı oyuncu Robert Downey Jr. ve ortağı Dr.Watson'u Jude Law canlandırıyor. İkili, bu sefer Londra’nın dışına çıkarak Fransa, Almanya ve İsviçre’ye yol alıyorlar. Bu yolculukta amaçları, kurnaz Profesör Moriarty'nin (Jared Harris) büyük bir laneti değiştirecek planlarını durdurmak. Bu filmde, Sherlock Holmes, Moriarty'e karşı zekasını kanıtlamaya uğraşırken, bir yandan Eddie Marsan ( müfettiş Lestrade) ve Rachel McAdams (Irene Adler) ile baş etmeye çalışıyor. Yönetmen koltuğunda, ilk filmde olduğu gibi yine Guy Ritchie'nin oturduğu Sherlock Holmes:Gölge Oyunları, aksiyon dolu bir macerayla keyifli bir seyirlik sunuyor.

Alvin ve Sincaplar: Eğlence Adası

Alvin ve Sincaplar: Eğlence Adası

Bu haftanın en eğlenceli filmi ise, üçüncü defa sinemalarda olan çok sevimli bir animasyon serisi, Alvin ve Sincaplar: Eğlence Adası. Jason Lee gibi gerçek oyucnuların da yer aldığı animasyonda, Alvine ve seviml, sincap arkadaşları, lüks bir Mavi Yolculuk gemisinde başlarını gene belaya sokarken bir anda kendilerini tropik bir adada buluyorlar ve maceraya başlıyorlar. Yönetmenliğini Mike Mitchell'in yaptığı animasyon, küçükler kadar biz büyüklerin de ilgisini çekiyor. Çocuklar gibi güle oynaya izleyebileceğiniz bu animasyonu kaçırmayın.

The God Of Carnage: Acımasız Tanrı


Roman Polanski yönetmenliğinde çekilen yapımın öyküsü, Fransız oyun yazarı Yasmina Reza'nın Tony Ödüllü "The God Of Carnage" adlı tiyatro oyununa dayanıyor. Kara komedi olarak nitelendirebileceğimiz film, 11 yaşında iki çocuğun okulda kavga etmesinin ardından aileleri arasında başlayan tartışmanın doğurduğu ilginç olayları konu alıyor. 2011'in en ilgi çeken yapımlarından biri olan Acımasız Tanrı, Oscar Ödüllü oyuncuları Kate Winslet, Christoph Waltz, Jodie Foster ve John C. Reilly'nin müthiş oyunculuklarıyla parlıyor. Özellikle Roman Polanski sinamasını seviyorsanız, bu filmi izlemeden 2011 yılına veda etmeyin.

Aşk ve Devrim

Aşk ve Devrim

İlk defa 18.Altın Koza Film Festivali'nde gösterilen ,Aşk ve Devrim, 20'li yaşlardaki üniversite öğrencisi Kemal'in, devrimci örgütteki arkadaşları ile öğrenciler ve işçiler için verdiği mücade sırasında, 'Devrimciler aşık olur mu' sorusuna yanıt arayışını anlatıyor. Serkan Acar'ın ilk uzun metrajlı filmi olan Aşk ve Devrim’in başrollerini Gün Koper, Deniz Denker, Ayberk Pekcan paylaşıyor. Altın Koza'da, Gün Koper ve Deniz Denker bu filmde canlandırdıkları Kemal ve Leyla karakterleri ile “Umut Veren En İyi Genç Erkek ve Genç Kadın Oyuncu” ödülünü almışlardı. Film, içerdiği mesajları ve başarılı oyuncu yönetimiyle bu haftanın en izlenmeye değer Türk filmi.

Bisikletli Çocuk

Bisikletli Çocuk, babasının bir yetimhaneye terk ettiği Cyril'in babasını bulmak üzere yola düşerek, kuaför Samantha ile tanışması ve ondan koruyucu annesi olmasını istemesiyle, babasına duyduğu öfkeyi Samantha'nın sevgisiyle dizginlemeye çalışmasını konu alıyor. Belçikalı yapımcı, yönetmen ve senarist Dardenne kardeşlerin yönettiği film, 2011 Cannes Film Festivali'nde Büyük Ödülü aldı. Zaman zaman hüzünlü zaman zaman eğlenceli olan Bisikletkli Çocuk, huzurlu bir film izlemek isteyenlere öneriyoruz.

Sümela'nın Şifresi Temel

Sümela'nın Şifresi Temel

Bu hafta vizyona giren Türk filmlerinden komedi tadında olan Sümela'nın Şifresi Temel, Karadenizli olmaya sahip çıkan ve bunu Sümela Manastırı'nın gizemiyle perçinleyen bir film. Karadeniz'de yaşayan Temel'in (Alper Kul), aşık olduğu kızı isteyip reddetilmesiyle başlayan serüveni, Sümela Manastırı'nda saklı olduğu söylenen hazineyi duymasıyla bir maceraya dönüşüyor. Türün sevenleri tarafından beğenileceğini düşündüğümüz Sümela'nın Şifresi Temel, kadrosunda bulunan oyuncular Alper Kul, Altan Erkekli, Zafer Ergin gibi oyuncuların eğlenceli performanslarıyla keyifli bir seyirlik sunuyor.

Mikrofon

Mikrofon, uzun süredir Amerika'da yaşayan, Mısırlı genç Khaled'in, memleketi İskendireye'ye dönerek, grafiti sanatçılarından renkli müzisyenlere kadar çok kültürlü ve çok renkli bu sanat kentini yeniden keşfetmesini konu alıyor. Film, Mısır'ın çok kültürlü İskendireye kentinin derin sanat ve tarih dokusunu arka plana alarak Ahmad Abdalla tarafından yönetilen Mikrofon, Canon 7D fotoğraf makinesiyle çekilen ilk uzun metrajlı film. Farklı bir tarzla çekilen bir filme tanık olmak isterseni,z Mikrofon bu haftanın kaçırılmayacak filmi.

Acı Tatlı Tesadüfler

Acı Tatlı Tesadüfler

Acı Tatlı Tesadüfler, işyeri kapanınca işsiz kalan üç çocuk annesi France ile,onun işyerinin kapanmasına neden olan Steve'in, France'ın Steve'in evinde hizmetçi olarak çalışmasıyla yollarının kesişmesini konu alıyor. Sınıfsal farklılıkları merkezine alan Fransız yönetmen Cédric Klapisch'in, Avrupa'daki sosyo-ekonomik duruma gönderme yaptığı, başrollerini Karin Viard ve Gilles Lellouche paylaştığı Acı Tatlı Tesadüfler, başarılı bir dramatik komedi.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Roman
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları