Yılın Televizyon Fenomeni: LEYLA İLE MECNUN

YILIN TELEVİZYON FENOMENİ:LEYLA İLE MECNUN Galeri

Leyla ile Mecnun dizisi, yayınlamaya başladığı günden itibaren fısıltı gazetesiyle kulaktan kulağa yayılayarak büyük bir hayran kitlesi edindi. Birçok gazetede köşe yazılarına ve sosyal medyaya konu olan Leyla ile Mecnun, yılın televizyon fenomeni oldu.TRT'de yayınlanan dizi, mantık aranmadan izlenmesi gereken, absürd bir komedi tadında. Leyla ile Mecnun, zekice yazılmış diyalogları, başarılı oyunculukları, müzikalitesi, hüzün ve eğlenceyi dengeleyen senaryosu ile diğer yapımların arasından sıyrılarak kendini gösteren bir proje. Şubat ayında yayına giren dizi, 60 dakikalık sıkmayan temposu ile 36 bölümdür sadık izleyicisi tarafından takip ediliyor. 19 Aralık Pazartesi günü yayınlanacak dizinin 37.bölümünde de kahkaha dolu anlar sizi bekliyor.

Özgün ve Absürd Komedi

Özgün ve Absürd Komedi

Eflatun film yapımcılığında, başarılı yönetmen Onur Ünlü'nün yönettiği,özgün senaryosunu büyük bir yaratıcılıkla Burak Aksak'ın yazdığı yapım, başarılı oyuncularıyla da göz dolduruyor. Mecnun'u doğal bir performansla hakkıyla canlandıran Ali Altay, Mecnun'un babasını canlandıran başarılı tiyatrocu Ahmet Mümtaz Taylan, Aksakallı dedeye hayat veren usta tiyatrocu Köksal Engür, İsmail Abi'yi canlandıran Serkan Keskin dizinin öne çıkan oyuncularından. Kamuspotu da yapan Leyla ile Mecnun da, sosyal mesajlar yakalamak da mümkün. Leyla karakterini canlandıran Ezgi Asaroğlu'nun diziden ayrılmasıyla, senaryo gereği ölen Leyla'nın organlarının bağışlanması, hem diziye yeni oyuncular katılmasını hem de etkili bir toplumsal mesaj verilmesini sağlamıştır. Hikayeye yeni katılan, Leyla'nın akciğerini alan Sedef' (Zeynep Çamcı) ve kalbini alan Şirin (Müge Boz) karakterleri ile dizi yeni bir soluk aldı. Akılcı esprileriyle beğeni toplayan Leyla ile Mecnun, yayınlandığı gün sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri oluyor. Komedi dizilerinin arasından kalitesi, özgün hikayesi, zaman zaman bilimkurguya kaçan absürd sahneleriyle sıyrılan yapım, 2. sezonunu da başarılı reyting oranlarıyla sürdürüyor. Eğlenceli diyalogların yanı sıra, kimi zaman hüzünlü sahneleriyle de seyirciyi kendine bağlayan Leyla ile Mecnun fırtınası, daha uzunca süre devam edecek gibi görülüyor.

Doğar Doğmaz Birbirlerini Buldular

Leyla ile Mecnun dizisinin hikayesi efsane aşıklar Leyla ile Mecnun'a gönderme yapıyor. Aynı gün, aynı hastanede dünyaya gelen iki bebeğin yatak sayısının azlığından dolayı yanyana yatırılması aileler bunu bir işaret olarak görür ve bebekleri beşik kertmesi yaparak isimlerini de Leyla ile Mecnun koyar. 25 yıl sonra, artık beşik kertmesi yapılan Mecnun'a (Ali Atay) Leyla'yı(Ezgi Asaroğlu) isteme vakti gelir. Durum başta Mecnun'un hoşuna gitmese de, Leyla'yı görür görmez aşık olur ve onu etkilemek için binbir türlü şey yapar. Bir gün rüyasına giren Aksakallı Dede'nin (Köksal Engür) rüyadan çıkıp Mecnun'la beraber yaşamaya başlamasıyla işler iyice karışır.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları