STEVE JOBS BİYOGRAFİSİ: 2011 YILININ EN ÇOK SATAN KİTABI!

STEVE JOBS BİYOGRAFİSİ: 2011 YILININ EN ÇOK SATAN KİTABI! Galeri

5 Ekim'de kaybettiğimiz Apple'ın efsanevi kurucusu Steve Jobs'un biyografi kitabı satış rekorları kırıyor. Einstein, Benjamin Franklin gibi ünlü isimlerin de biyografisini yazan Walter Isaacson tarafından kaleme alınan Steve Jobs Biyografisi, yılın son aylarında piyasa sürülmüş olmasına rağmen 2011 yılının en çok satan kitabı oldu. Kendisi hayattayken yazılan Steve Jobs Biyografisi, vefatının ardından yayın tarihi öne alınarak 24 Ekim'de Amerika'da satışa sunuldu. Kasım ayında Türk okuyucularla da buluşan Steve Jobs Biyografisi ülkemizde de yoğun bir ilgiyle karşılandı.


Hayaller, Mükemmeliyet ve Başarı

Hayaller, Mükemmeliyet ve Başarı

Walter Isaacson, kimsenin etkisi altında kalmadan dilediği gibi yazan bir yazar. Bu özelliği, henüz hayatteyken Steve Jobs'u da etkilemiş olacak ki; ondan kendi biyografisini yazmasını istemiş ve yazım sürecinde de ona hiç müdahele etmemiş. Yazım aşamasında işbirliğinde bulunduysa da, kitabı yayınlanmadan önce okuma hakkını bile istememiş. Walter Isaacson'un Steve Jobs'un arkadaşları, ailesi, rakipleri, akrabaları gibi birçok yakınıyla yaptığı görüşmelere ve Steve Jobs'un kendi ağzından anlatılanlara dayanan biyografi, Steve Jobs'un hayatını, başarıları ve hatalarıyla olduğu gibi anlatıyor. Yaklaşık 550 sayfa olan Steve Jobs Biyografisi, Jobs'un evlat edilişinden iPhone ve iPad'ın çıkış hikayesine kadar Steve Jobs'un hayatına dair en önemli dönüm noktalarına değiniyor. Usta gazeteci Walter Isaacson, Steve Jobs'un azim dolu öyküsünü, zaman zaman hırsıyla mücadelesini ama her zaman başarıya ve mükemmeliyete olan tutkusu sayesinde hayallerine kavuşmasını akıcı bir dille anlatıyor. Kitapta ayrıca, Steve Jobs'un hayatından siyah beyaz fotoğraflar da bulunuyor.

Özel Olmak

Özel Olmak

Steve Jobs, biyolojik olarak Alman kökenli köylü bir Wisconsin ailesinden olan Joanne Schieble ve Suriyeli bir Müslüman Abdulfattah Jandali'nin oğlu olarak dünyaya gelir. Ancak, çift, evlenmelerine karşı çıkan aileleri nedeniyle Steve Jobs'u evlatlık olarak Paul Reinhold Jobs ve Ermeni göçmeni Clara Hagopian çiftine verilir. Küçük yaştan itibaren evlatlık olduğunu yeni ailesi Steve'e açıkça söyler; ancak ona "Seni özellikle seçtik,"diyerek Steve Jobs'un başarılarının başlangıç anahtarını verirler. 'Özel olmak' Steve Jobs'u yüzyılın adamı yapan buluşlarının ilham kaynağıdır. Bu onu en iyi tanımlayan cümledir ve çığır açmış yaratıcı bir girişimcinin inişli çıkışlı hayatını güçlü kişiliğiyle yön verebilmesinin kaynağıdır. Oyun tasarımcısı olarak adım attığı bilgisayar dünyasında, ailesinin evinin garajında kurduğu Apple Computer Co. ile çığır açan Steve Jobs, yüzyılın en önemli teknolojik buluşlarının fikir babasıdır. Sanal dünyanın git gide daha çok önem kazandığı günümüzde, onun buluşları iPhone,iPad ve daha birçoğu öyle ya da böyle hepimizin hayatında yer ediyor. O, adımını attığı kişisel bilgisayar, film, müzik, animasyon, telefon, tablet bilgisayar gibi her endüstride azmi ve kusursuzluk tutkusuyla çığır açmış yaratıcı bir beyindir. Steve Jobs Biyografisi'ni okuyarak onun hayat hikayesinden esinlenmek ve yüzyılın adamı hakkında daha çok öğrenmek isterseniz, en yakın kitapçıya yolunuzu düşürün veya e-kitap olarak da sunulan biyogrifiyi online olarak okuyun.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları