Örümcek Adam Sapphire'a Tırmanacak

Örümcek Adam Sapphire'a Tırmanacak Galeri


Örümcek adam lakabıyla tanınan ünlü Fransız tırmanışcı Alain Robert Avrupa'nın en yüksek binası olan Sapphire'a tırmanacak.


Son olarak dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa'ya yaptığı tırmanışla gündeme gelen Robert, şimdi Avrupa'nın ve Türkiye'nin en yüksek binası olan Sapphire İstanbul'a tırmanmaya hazırlanıyor.
Robert'in 828 metre yüksekliğindeki Burj Khalifa'ya tırmanması yaklaşık 7 saat sürmüş, bu çılgınlığı onbinlerce kişi seyretmişti. Burj Khalifa'dan sonra sadece 261 metre yüksekliğinde olan Sapphire'a tırmanmasının daha kolay olması bekleniyor.
1994 yılında Abu Dhabi'deki National Bank gökdelenine yaptığı tırmanışla ilk kez bütün dikkatleri üzerine çeken ''Örümcek Adam'', o günden bu yana 100'ün üzerinde gökedelene tırmandı. Bu binaların arasında Empire State Building ve Eyfel Kulesi de bulunuyor. Robert, tırmanışlarında hiç bir güvenlik ağı veya özel efekt kullanmıyor.
İncelemeler için yakında İstanbul'a gelecek olan Alain Robert'in Sapphire Çarşı açılış etkinlikleri kapsamında tırmanışını 17 Mayıs'ta yapması planlanıyor. Alain Robert'in 261 metre anten yüksekliğine sahip Sapphire'e yapacağı tırmanış etkinliği izlemek isteyenler için ücretsiz olacak. Örümcek Adam Burj Khalifa'ya nasıl tırmandı izle.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları