Google ve Facebook Şehir Fırsatı Sektöründe

Google ve Facebook Şehir Fırsatı Sektöründe Galeri

Fırsat, şehir fırsatı ya da grup satın alma gibi adlarla tanımlanan aktiviteleri gerçekleştiren sitelerin ve bu sektörün ne kadar büyüdüğü ortada.


Groupon ile başlayan şehir fırsatı adı üzerinden indirimli kupon alma çılgınlığı katlanarak devam ederken internet dünyasının ağır ağabeylerinin iştahını kabarttı. Bir süre önce Groupon'u satın almaya çalışan fakat rede cevabı alan Google kendi fırsat servisi olan "Google Offers"ı devreye sokarken, Facebook ise "Facebook Deals" servisiyle sektöre iddialı bir giriş yaptı.

Milyar dolarlık şehir fırsatı

Kısa bir süre önce San Fransisco ve New York gibi Amerika Birleşik Devletleri'nin başlıca altı şehrinde kayıt almaya başlayarak hayate geçti. Henüz hakkında çok fazla detay olmasa da Google yayınlamış olduğu videoyla sektörde heyecan yaratmayı başardı.

Açılış sayfası olma yolundaki stratejisini devam ettiren Facebook ise Facebook Deals servisini, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa'da 5 ülkede, sunmaya başlamıştı. Zamanla Facebook Places servisinin kullanılabildiği bütün ülkelerde faaliyete geçecek olan Facebook Deals, Türk kullanıcıların oldukça beğenisini kazanacağa benziyor.


Milyar dolarlık şehir fırsatı pazarında artık çok daha zorlu bir rekabet olacağı kesin. Bu durumun alışverişseverlerin işine yarayacağı ise su götürmez bir gerçek.


Beğeneceğiniz mağazalar
  • Şehir Fırsatı
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları