Eurovision'a Atiye mi Gidecek?

EUROVISION'A ATİYE Mİ GİDECEK? Galeri

Kral Tv tarafından gerçekleştirilen ‘Türkiye’yi 2012 yılında Eurovision’da kim temsil etmeli? anketi sonuçlandı.TRT'nin sunduğu adaylar arasından seçimlerini yapan 50 bin kişinin katıldığı ankette, %31 lik oranla en yüksek oyu Atiye aldı. Adaylar arasında Hande Yener,Murat Boz, Şebnem Ferah, Duman ve Atiye vardı.Geçtiğimiz son birkaç yıldır rockçıların gönderildiği Eurovision'a bu yıl popçulardan birinin gideği kulislerde konuşuluyordu. Atiye'nin en yakın takipçisi Hande Yener de,yıllardır Eurvision'a gitmek istediğini söyleyen bir isimdi. Ancak halk oylamaları ve sanat camiasındaki yoklamalarda Atiye ipi göğüsleyen isim oldu.

2012 Eurovision Şarkı Yarışması Bakü'de Gerçekleşecek

2012 Eurovision Şarkı Yarışması, geçen yıl birinciliği göğüsleyerek bizi de gurulandıran Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yapılacak. Bu yıl 57.si düzenlenecek olan 2012 Eurovision Şarkı Yarışması'nın yarı finalleri 22 ve 24 Mayıs'ta, büyük finali ise 26 Mayıs'ta yapılacak.2011 Eurovision'da, Eldar ve Nigar'ın seslendirdiği 'Running Scared' şarkısı ile birinci olan Azerbaycan, sahneye Türk bayrağı ile çıkarak bizleri de gururlandırmıştı. Bu yıl da, Eurovision Şarkı Yarışması'nın kuralları gereği birinci olan ülkenin ev sahipliğinde yapılacak yarışma öncesinde, Eldar ve Nigar'ın şarkılarını güzel bir şov eşliğinde tekrar seslendirmeleri bekleniyor.

Atiye Eurovision İçin Çok İstekli

Annesi Hollanda babası Antakya doğumlu olan Atiye,22 Kasım 1988’de Almanya’nın Bremen şehrinde doğdu. Küçük yaşlarda piyano ve dans derslerine başlayan Atiye, büyürken Almanya,Amerika, Hollanda, Türkiye gibi birçok ülkede yaşadı. Sanat eğitimi ve şan dersleri alan Atiye, birçok ülkede yaşamış olmanın verdiği kültür birikimi ve bildiği diller sayesinde farkını ortaya koydu. Üç albüm yayınlayan Atiye, başarılarıyla liste başları oldu ve Kral Tv Müzik Ödülleri,Altın Kelebek Tv Yıldızları gibi birçok etkinlikte 'En iyi çıkış yapan sanatçı' ödülüne layık görüldü. Farklı ses tonu,ritmli şarkıları ve kıvrak danslarıyla dikkat çeken Atiye, Eurovision'da ülkemizi temsil ederse görsel bir şov ve uygun bir şarkıyla ilk üçe girmeyi garantileyebilir.Genç popçuya destek olacak teknik bir ekip,dansçılar ve güçlü bir şarkıyla, Atiye Türkiye'ye Eurovision'da ikinci defa birincilik sevincini yaşatabilecek bir sanatçı. Şimdi bütün gözler TRT'nin vereceği kararda. Telif edildiği takdirde,bunu istediğini sık sık dile getiren Atiye'nin Eurvision'a gideceğine şüphe yok. TRT 'nin de, halk oylamasını ve sanat camiasının görüşlerini dikkate alarak Atiye'ye teklif götüreceğini umuyoruz. Bu birliktelik gerçekleştiği takdirde, Atiye'ye ülkemizi Eurovision'da temsil ederken başarılar ve iyi şanslar diliyoruz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları