KEŞANLI ALİ DESTANI EKRANLARDA!

KEŞANLI ALİ DESTANI EKRANLARDA! Galeri

Şimdiye kadar birçok kez tiyatroda sahnelenen ve filmi çekilen, Haldun Taner’in yazdığı, "Keşanlı Ali Destanı"  dizi olarak karşımızda. Yönetmenliğini, daha önce de başarılı dönem dizilerine imza atmış olan Çağan Irmak'ın yaptığı dizide, Keşanlı Ali'yi Nejat İşler, sevdalısı Zilha'yı ise Belçim Bilgin canlandırıyor. 10 Aralık cumartesi günü Kanal D'de ekrana gelecek olan dizinin ilk bölümü merakla bekleniyor.


MAHALLENİN KAHRAMANI KEŞANLI ALİ


1959 yılında İstanbul'da geçen dizi, anasıyla yaşayan Keşanlı Ali ve sevdalısı olduğu Zilha'nın kavuşamama hikayesine odaklanıyor. Ali'nin askerden döndükten sonra Zilha'yı dayısından istemesiyle başlayan hikaye, üçkağıtçı dayı Çamur İhsan'ın yüklü miktarda para istemesiyle devam ediyor.Ancak, mahallenin belalısı ve Zilha'ya talip Sipsi'nin oyunuyla öldürülen Çamur İhsan'ın cinayeti Ali'ye kalıyor. Suçsuz yere hapse giren ve hapisane ortamında hayatta kalabilmek için saygınlık kazanmak gerektiğini anlayan Ali, zamanla yeni bir kişilik kazanarak anlı şanlı Keşanlı Ali'ye dönüşür. Onun hapisten çıkmasını bekleyen mahalleli onu bir kahraman gibi görüp beklemektedir. Mahelleye dönen Keşanlı Ali,çetecilere karşı gelip halki korurken, Zilha'yı kendine inandırabilmek için çabalar.


DÜNDEN BUGÜNE KEŞANLI ALİ DESTANI

<span style='color: #800000;'>DÜNDEN BUGÜNE KEŞANLI ALİ DESTANI</span> Başarılı dönem dizilerine imza atmış olan Çağan Irmak'ın detaycı yönetmenliği ve Nejat İşler ile Belçim Bilgin'in uyumlu oyunculuğuyla Keşanlı Ali Destanı, yeni yıla yaklaştığımız şu günlerde heyecanla beklenen bir yapım Keşanlı Ali Destanı'nda, ilk kez 1964'te Genco Erkal tarafından tiyatroda sahnelendi.O zamanlar Ali'yi Engin Cezzar, Zilha'yı ise Gülriz Sururi canlandırıyordu. Daha sonra tiyatro dünyasının birçok duayen isminin rol aldığı Keşanlı Ali Destanı oyunları, şehir tiyatrolarında birçok kez sahne aldı. Atıf Yılmaz tarafından filmi de çekilen ve Fatma Girik'in Zilha karakterindeki başarılı oyunculuğuyla akıllara kazınan destan, TRT'te de dizi olarak da ekrana gelmişti.

NEJAT İŞLER & BELÇİM BİLGİN

<span style='color: #800000;'>NEJAT İŞLER & BELÇİM BİLGİN</span>


Taksim’de dolaştığı birgün, bir tiyatro sahnesinde Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle bedava gösterimde olan “Danton’un Ölümü” adlı eseri seyrettikten sonra oyuncu olmaya karar verip, konservatuara giren Nejat İşler,günümüzün en başarılı oyuncularından biri. Birçok tiyatro oyunu,diz ve filmde rol alan Nejat İşler,her karaktere bürünebilen oyunculuğuyla her zaman alkış alan perrformanslar sergiliyor. Mustafa Hakkında Herşey filmindeki başarılı oyunculuğuyla adından söz ettiren Nejat İşler,Yaşamın Kıyısında, Barda, Yumurta,Kaybedenler Kulübü gibi filmlerde de kendini gösterdi. Şehnaz Tango, Deli Yürek, Bıçak Sırtı, Behzat Ç.,Kapalı Çarşı gibi başarılı yapımlarla da televizyon ekranlarına geldi. Şüphesiz ki,şimdi de Keşanlı Ali'yi layıkıyla ve yine çok başarılı bir şekilde canlandırcak.
 
Lise yıllarında amatör olarak tiyatroyu deneyen Belçim Bilgin, oyuncu olmayı aklına koyar. Bir arkadaşının vasıtasıyla Yılmaz Erdoğan’la tanışarak Sıfır Kilometre adlı sinema filminde oynayan Belçim Paris’e yerleşerek burada daBelçimDol adlı filmde rol alır. Hatırla Sevgili dizisindeki Defne karakteriyle adını duyuran Belçim Bilgin,Güz Sancısı ve son olarak da Aşk Tesadüfleri Sever filmindeki başarılı oyuncululuğuyla kendini sinemada da kanıtladı. Keşanlı Ali Destanı'ndaki Zilha karakterinde de başarılı ve uyumlu bir oyunculuk sergileyeceğine şüphe yok.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları