Pazar Alışverişi Taktikleri

Pazar Alışverişi Taktikleri Galeri


Kıyafet alışverişi ve moda takibi için sadece butiklere, koca koca alışveriş merkezlerine veya mağazalara bağımlı değilsiniz.


Belli başlı yerlerde her hafta kurulan ve çeşit çeşit kıyafetin, ayakkabının, çantanın, eşarbın vs. sergilendiği, bazıları "sosyete" sıfatı alan pazarlar, modayı takip etmek isteyenler için bol ışıklı, steril ortamların yanında iyi bir alternatif olarak duruyor. Üstelik yaz aylarına girmeye başladığımız şu günlerde (gerçi daha yaz yüzünü pek göstermedi), güneşli bir günde açık hava da alışveriş keyfi de caba.


Güzel bir günde, kim bilir, ayakkabı, çanta, elbise, terlik vs. almak için pazara gitmeye karar verdiniz, fakat nasıl bir taktik ve strateji izlemeniz gerektiğini bilmiyorsunuz, diyelim. Bu durumda işinize yarayabilecek olan birtakım taktiklerden bahsetmek işinize yarayabilir.


İlk olarak aklınızda tutmanız gereken şey büyük alışveriş merkezlerinde veya mağazalardaki gibi bir alım-satım olayı yok. Yani "üstünde yazan fiyatı vereyim, alayım, gideyim." yok. Pazarlık yapmalısınız. Hem de kıran kırana. Pazar demeki pazarlık demektir; utanmanıza hiç gerek yok. Zaten çevrenizde pazarlık yapan kişileri gördükçe siz de yavaş yavaş açılırsınız.


Ürün seçerken sakinlik arayan bir insansanız, pazar ortamı sizin için ciddi bir kaosa dönüşebilir. Bu açıdan bakılacak olursa nispeten sakin bir pazar alışverişi için sabah saatlerini tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Fakat sabahın ilk saatlerinde, akşam saatlerine oranla, pek fazla bir pazarlık payı olmayacağını da bilmelisiniz. Akşam saatlerinin olası dezavantajı ise erken saatlerdeki satışlardan dolayı ürün çeşitliliğinin azalmasıdır.


Pazar alışverişinin genel olarak olumsuz tarafı ise beğendiğiniz ürünü deneyemeyecek olmanız. Bu yüzden vücut ölçülerinizi hatasız olarak bilmeniz çok önemli.


Yukarıda sıralanan taktikler size pazar alışverişlerinizde oldukça yardımcı olabilir. Kısacası denemekte fayda var.


Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları