Yılın Düğünü: Prens William ile Kate Middleton Evlendi

Yılın Düğünü: Prens William ile Kate Middleton Evlendi Galeriİngiltere Kraliyet Tahtının ikinci sıradaki varisi Prens William ile Kate Middelton Westminster Kilisesi'nde yapılan muhteşem bir törenle dünyaevine girdi. Kate Middelton'ın uzun kuyruklu ve dantelli gelinliği büyük beğeni topladı.


Nikah töreninde 'itaat yemini' yapmayan kate Middelton, itaat etmek yerine 'sevgi' , 'güven', 'himaye' , 'şeref' ve 'huzur' gibi kelimeler kullanarak yemin etmeyi tercih etti. Dünya çapında tahmini 2 milyar kişinin canlı olarak televizyon ekranlarından seyrettiği törene bin 900 davetli katıldı. Olaya tanıklık etmek isteyen dünyanın dört bir tarafından gelen binlerce kişi ise Westminster kilisesi etrafında kamp kurdu.
Tören sabah saatlerinde davetlilerin kiliseye gelmesiyle başladı. Aynı saatlerde Kraliçe II. Elisabeth'in Prens William ile Kate Middelton'a verdiği unvanlar açıklandı. Buckingham Sarayı'ndan yapılan açıklamada Kraliçe'nin torununa Cambridge kentinin düklüğünü verdiği bildirildi. Fakat İngiliz medyası halkın yeni evli çifte 'Cambridge Dükü William ve eşi Cambridge Düşesi' yerine 'Prens William ve Prenses Kate' demeyi tercih edeceğini aktardı.
Saat 13.15'te başlayan nikah töreni genç çiftin kutsanması ve başpisikopozun yaptığı konuşmayla sona erdi. Nikah töreninin ardından üstü açık faytonla Buckingham Sarayı'na geçen William ile Kate yol boyunca halkı selamladı. Saray'da genç çiftin onuruna verilen resepsiyona 600 kişi katıldı, çift halkın önüne son olarak 15.25'te çıktı. Kate ile William beklenildiği ve gelenek olduğu üzere Saray'ın balkonundan halkı selamladı. Medyaya kapalı olan ve sadece 300 davetlinin katıldığı kutlamayla ilgili ayrıntılar açıklanmadı.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları