Pucca Karşınızda!

PUCCA KARŞINIZDA! Galeri

Pucca, kendine özgü yorumlarıyla,herkesin düşündüğü ama söyleyemediklerinin elçisi. O, sosyal medyanın yönettiği günümüz dünyasının en büyük fenomenlerinden.Pucca, sosyal medyayı uzaktan yakından biraz olsun bilen her yaştan insanın tanıdığı bir isim artık.İlk günden beri kendini gizleyen Pucca,bu yıl 30. kez kapılarını açan Tüyap Uluslararası Kitap Fuarı'ndaki imza gününde  yüzünü gösterdi.


Sosyal Medyadan Doğan Yaratıcılık

Sosyal Medyadan Doğan Yaratıcılık

Pucca'nın serüveni, eski sevgilisinden öç almak için açtığı bir blogla başladı.İsmi,daha o zamanlardan kısa sürede duyuldu; çünkü bloğunu, tıpkı kendi kendimize düşünürken hiç birşeyi saklamadığımız gibi snırlamadan yazıyordu. Söylediklerinde her zaman doğaldı ve bazen pervasızlığa varan sözleri sayesinde herkes kendinden birşeyler buluyordu. Bu yaratıcı ve yapmacılıktan uzak tavır, bir çok taklit sosyal medya ünlülerinden onu ayırdı. Twitter'da da nerdeyse 200.000'e ulaşan takipçi sayısıyla en çok okunan tweetlerin sahibi.Bu yoğun ilgi, Pucca'ya bir kitap yazması için teklif götürülmesine kadar gitti. Ve ilk kitabı ' Küçük Aptalın Büyük Dünyası' ve ardından yayınlanan 'Ve Geri Kalan Her Şey' en çok satanlar listelerine girdi.

GİZEMLİ KADIN

GİZEMLİ KADIN


Peki internet günlüğü yazan, kendi halindeki birinden böylesine kitleleri peşinden sürükleyen bir yazar nasıl doğdu? Bu kadar insanı etkilemesinin en büyük sebebi yazılarındaki doğallık pek tabii, ancak tek sebebi bu değil elbette. Pucca, iki gün öncesine kadar kimse tarafından görülmemişti. Twitterında, bloğunda ,kitaplarında ve hatta röportajlarında bile yüzünü hep gizlemişti. Hayranı olduğu Marilyn Monroe resimleriyle yüzünü saklayan Pucca, gizemli kadın imajıyla da merakı hep canlı tuttu. Ama bu onun kasıtlı olarak yaptığı bir şey değildi. Kendisinin sonraki röportajlarında dile getirdiği gibi, başta yüzünü saklamasının nedeni yalnızca tepkilerden kaçınmak içindi. Çünkü o, bloglarında içinden geldiği gibi, zaman zaman eski sevgililerine, akrabalarına ve kayınvalide adaylarına söylediği sözler nedeniyle tepki görebileceğini düşünmüştü. Ancak bilmeden aldığı bu önlem, onu 'gizemli kadın' imajıyla farlı bir karaktere oturtarak şu an olduğu yere gelmesinde büyük avantaj sağladı.


PUCCA'YI GÖRDÜK!

PUCCA'YI GÖRDÜK!


Pucca, artık gizemli kadın imajından sıyrılarak yüzünü, bu yıl 30. kez kapılarını açan Tüyap Uluslararası Kitap Fuarı'ndaki imza gününde gösterdi. Günler öncesinden, imza gününde yüzünü gizlemeyeceğini açıklayan Pucca'nın hayranları fuar alanını tıklım tıklım doldurdu. Her zaman mütevazilikle, bu başarıyı beklemediğini söyleyen Pucca, imza günündeki yoğun ilgi karşısında da hayranlarına teşekkürlerini sundu. Aşırı kalabalık nedeniyle imza günü Tüyap tarafından  ertelenmek istenince isyan eden hayranlarını üzmeyen Pucca, üç saat boyunca imza dağıtarak herkesin takdirini kazandı.
Gerçek ismi Selen Işık olan Pucca, gün sonunda Twitter'dan ”Tekrar tekrar teşekkür ederim onca saat bekleyen herkese.. Hayatımdaki en güzel gündü, imza atmaktan ellerimi hissetmiyorum şu anda.." yazarak takipçileriyle mutluluğunu paylaştı.
Gizemini yitirmiş olsa da doğallığını kaybetmeyen ve detaylardan bir dünya çıkaran yaratıcı Pucca'nın, daha uzun yıllar sosyal medyanın içinde olacağını ve kitaplarıyla bizi eğlendirmeye devam edeceğini umuyoruz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları