ANADOLU ATEŞİ İSTANBUL VE ANKARA'DA

ANADOLU ATEŞİ İSTANBUL VE ANKARA'DA Galeri

 
Anadolu Ateşi , Anadolu'nun binlerce yıllık mitolojik hikayelerini ve Türk kültürünü yaşattığı danslarıyla, 2011'in son gösterilerini İstanbul ve Ankara 'da yapacak.
25.11.2011 -İstanbul Mustafa Kemal Gösteri Merkezi
18.12.2011-İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi
01.12.2011-02.12.2011-Ankara Anadolu Gösteri Kongre Merkezi
Anadolu Ateşi'nin bu mutheşem gösterilerini kaçırmak istemiyorsanız, biletlerinizi  Biletix satış noktalarından veyaonline olarak Biletix'in resmi web sitesinden satın alabilirsiniz.
 

ANADOLU ATEŞİ:KAYNAĞINI ANADOLU'DAN ALAN DANS KÜLTÜRÜ

ANADOLU ATEŞİ:KAYNAĞINI ANADOLU'DAN ALAN DANS KÜLTÜRÜ


Mustafa Erdoğan, yıllarca hayalini kurduğu projesini 1999 yılında, uzun çalışmalar sonucu hayata geçirdi. İlk adı Sultan's Of the Dance olan Anadolu Ateşi için dansçılar, gazetelere verilen ilanlarla seçilerek yoğun bir hazırlık sürecine alındılar. Yaklaşık 2 yıl süren bu zorlu çalışmaların ardından Sultan's Of The Dance, 2001 yılında seyirciyle buluştu. Bu buluşmanın beklenenden fazla ilgi görmesi, biletlerin aylar önceden tükenmesi üzerine Anadolu Ateşi'nin kurucusu Mustafa Erdoğan, gösterileri yoğunlaştırdı. Mustafa Erdoğan 'ın bu projeye başlarkenki amacı , bir kaç gösteriden sonra Türk dans kültürünü tanıtmak adına yurtdışında gösterilern yapılmasıydı. Ancak coşkulu ilgi karşısında Anadolu Ateşi , Türkiye içinde de sahnelenmeye devam etti.

Anadolu Ateşi, geçmişte bir çok uygarlığa ev sahipliği yapmış Anadolu'nun geniş kültür mozağinden kesitler harmanlayarak özgün dans gösterileri sunuyor. Türkiye'nin hemen hemen her yöresinden derlenmiş halk müzikleriyle gösterilerini yapan Anadolu Ateşi, arkasına aldığı zengin kültür birikimiyle, bu mirası dünyaya tanıtmayı amaçlıyor. Şimdiye kadar bir çok ülkede sahne almış olan topluluk, geçtiği her yerde yeni hayranlar edinerek yoluna devam ediyor. Anadolu Ateşi'nin gösteri yaptığı yerler arasında Almanya, Amerika, Arabistan, Arnavutluk, Avusturya, Azarbeycan, Belçika, Beyaz Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri,, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Çin, Filistin, Fransa, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Katar, Kazakistan, Letonya, Lübnan, Macaristan, Makedonya, Malezya, Mısır, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Sırbistan, Sibirya, Slovakya, Slovenya, Suriye, Tunus, Ukrayna, Ürdün, Yunanistan gibi dünyanın hemen her yerinden ülkeler bulunuyor. Anadolu Ateşi yurtdışında da sergilediği bu başarılı gösterileriyle dünyanın sayılı dans toplulukları arasında gösteriliyor.

SAHNEDEKİ COŞKULU KALABALIK

SAHNEDEKİ COŞKULU KALABALIK


Her bir gösteri öncesi uzun ve yoğun bir hazırlık sürecinden geçen Anadolu Ateşi dansçıları, her birinde ayakta alkışlanıyor. Şüphesiz ki, onların bu başarısının arkasında, müzik, dekor,makyaj-saç, efekt,kostüm,orkestra,ses-ışık ve organizasyon ekiplerinin özenli çalışması bulunuyor. Mustafa Erdoğan'ın genel sanat yönetmenliğini ve metin yazarlığını yaptığı Anadolu Ateşi, teknik ekibinin yoğun emeğiyle başarılarını katlıyor. Sahnedeki kalabalık dans grubu, coşkusuyla seyirciyi heyecanlandırıyor ve izleyenlere unutulmayacak bir gece yaşatıyor. Siz de en yakın zamanda Anadolu Ateşi'nin bu büyülü gösterisine ortak olarak kendinize unutulmayacak bir gece armağan edebilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları