İnternetten kadınlar ne ister, erkekler ne ister?

İnternetten kadınlar ne ister, erkekler ne ister? GaleriIAB (Interactive Advertisement Bureau) Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması'nda özellikle kadınlar ile erkekler arasındaki internet kullanımındaki farklar dikkat çekiyor.


Araştırmaya göre kadınlar interneti en çok sosyalleşmek, haberleşmek ve araştırma yapmak için kullanıyor. Araştırmaya dahil edilen 13,8 milyon erkek ise interneti daha çok haber okumak, futbol yorumları takip etmek ve güncel kalmak için kullanıyor. Erkeklerin % 69'u internete her gün veya haftada birkaç kez giriyor; % 44'ü gazete ve haberleri online takip ediyor; % 31'i ise internette oyun oynuyor. Twitter, facebook ve benzeri Sosyal Medya sitelerinde ise 9,3 milyon erkek var.
Türkiye'deki internet kullanıcılarının % 43'ünü kadınlar oluşturuyor. Kadınların % 69'u internete her gün veya haftada birkaç kez giriyor. % 43'ü öğrenci, % 32'si çalışan ve % 24'ü evde olan kadınlar interneti çevreleriyle haberleşmek için kullanıyorlar. Sosyal medyayının dışında, kadınların %38'i gazete ve haberleri internetten takip ediyor; % 29'u internet üzerinde dizi ve video izliyor. 18-24 yaş arasındaki kadınlar interneti alışveriş (%29) için de kullanıyor.
Kaynak: iab.turkey, trt.net.tr

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları