Abant, Sapanca, Gölyazı

Herkesin iş yaşamına gömüldüğü 2011'in son aylarında, eğer siz de biraz olsun iş stresinden uzaklaşmak ve kendinizi doğanın dingin huzuruna bırakmak isterseniz yol rotanızı Abant ya da Sapanca'ya ayarlayabilirsiniz. Özellikle İstanbul ve Ankara'dan ulaşım'ın çok rahat olduğu Abant, Bolu iline 32 kilometre uzaklıkta olup E-5 üzerinden Bolu dağına çıkmadan İstanbul yolu üzerindedir. Sapanca ise Sakarya iline bağlıdır, ve TEM otoyolu üzerinden kolaylıkla ulaşılabilir. Yol boyunca oldukça keyifli manzaralardan geçersiniz ve gözün görebileceği en güzel doğa harikalarıyla çevrelenirsiniz.

Eşsiz Manzarasıyla Abant Gölü

Eşsiz Manzarasıyla Abant Gölü

Abant, ağaçlıklı bir yoldan ulaşılan Abant Gölü ile ünlü. Abant Gölü, eşsiz manzarasıyla dört mevsim aynı keyifle izlenmeyi hakediyor. Tepeler arasına yayılmış, üzerinde engin ormanların yükseldiği bu yeşil cennet, sonbahar aylarında sarı ve kahverenginin de işin içine girmesiyle mucizevi bir güzellik ortaya seriyor. Çam ormanlarının kokusuyla saf huzura ulaşacağınız, her yerde karşınıza çıkan küçük küçük derelerle şaşıracağınız ve kaynak sularının Abant Gölü'yle buluşmasını hayranlıkla izleyeceğiniz bir günü kendinize armağan etmelisiniz.Doğal güzelliklerin yanısıra, açık havada yenen lezzetli yemeklerle, eş dost sohbetleriyle çok keyifli olabilecek bir yer.

Sapanca'nın Doğa Harikası Sapanca Gölü

Sapanca'nın Doğa Harikası Sapanca Gölü

Sapanca'nın en güzel doğa manzarası şüphesiz ki Sapanca Gölü ve çevresinde yoğunlaşmış bulunuyor. Dünya'nın en huzurlu coğrafi güzelliklerinden biri olan Sapanca Gölü, yeşil ve mavinin inanılmaz uyumuyla görenleri kendine hayran bırakır.Bu renk bolluğu dinlendirici ve dingin duruşuyla rahatlamak için birebirdir. Sapanca Gölü’nün bulunduğu bölge, aynı zamanda kültürel olarak da epey zengin bir bölge.Sapanca’ya kültürel miraslarını bırakan bir çok medeniyet olmuş,bunlardan bir kaçı şunlardır: Rahime Sultan Camii, Hasan Fehmi Paşa Camii ,Bizans devri Lahit ve Mezar taşları.

Bursa'nın Nilüfer İlçesi'ne Bağlı Gölyazı

Bursa'nın Nilüfer İlçesi'ne Bağlı Gölyazı

Bursa'nın Nilüfer İlçesi'ne bağlı Gölyazı, Uluabat Gölü ile kucaklaşan eşsiz güzellikte bir yarımada. 733 yıllık anıt ağaç "Ağlayan Çınar" 100 yaşındaki Rum evleri, koruma altındaki kuşlar,Gölyazı'yı görülmesi gereken yerler listesine eklemeniz için gereken nedenlerden sadece bir kaçı. Özellikle fotoğrafla biraz olsun ilgileniyorsanız, harika kareler yakalayacağınızdan emin olabilirsiniz. Temiz havayı soluyan vücudunuzun gevşeyişi ve bir gün de olsa şehir stresinden uzaklaşmak size harika gelecek. Bunun için tek yapmanız gereken Grupfoni'nin fırsat kuponundan yararlanmak. Bu fırsat kuponuyla hem kendinizi ödüllendirecek hem de ekonomik fiyatlarla cebinizi zorlamayacaksınız.

Tatilnerde.com 'dan 3 farklı seçenekle haftasonu fırsatları;

Günübirlik Abant Cennet Gölü Turu; Sabah Kahvaltısı ve Barbekü Öğle Yemeği dahil 120 TL yerine %51 indirimle sadece 59 TL!
Bu fırsat 20 Kasım – 27 Kasım – 4 Aralık tarihinde yapılacak turlar için geçerlidir.
Günübirlik Sapanca – Maşukiye – Kartepe Turu; Sabah Kahvaltısı ve Barbekü Öğle Yemeği dahil 120 TL yerine %51 indirimle sadece 59 TL!
Bu fırsat 20 Kasım – 27 Kasım – 4 Aralık tarihinde yapılacak turlar için geçerlidir.
Günübirlik Bursa Gölyazı Fotoğraf Gezisi; Öğle Yemeği dahil 200 TL yerine %56 indirimle sadece 89 TL!
Bu fırsat 20 Kasım – 27 Kasım – 4 Aralık tarihinde yapılacak turlar için geçerlidir.
Fırsatlara Dahil Olan Hizmetler

Lüks Otobüsler ile Ulaşım
Araçta Sabah Kahvaltısı
Öğlen Yemeği
Araç İçi İkramları
Tatilnerde Güvencesi
Fırsatlara dahil olmayan hizmetler
Milli Park Giriş Ücretleri (10 TL)
Rehberlik Hizmeti
Telesiyej, Kayak Takımları, ATV Gibi Yapılan Her Türlü Aktiviteler (Sapanca – Maşukiye – Kartepe Turu)
Fırsattan yararlanmak için buraya  tıklayınız.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları