Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm I

Alacakaranlık Efsanesi 2008'de yayınlanan serinin ilk filmiyle büyük bir seyirci kitlesine ulaşmıştı.Daha önceki populerliğini yitirmiş olan vampir miti, içine bolca romantizm esintileri katılmış Alacakaranlık Efsanesiyle tekrar tahtına oturdu. İlk filmi takiben vizyona giren serinin ikinci filmi Yeni Ay ve üçüncü filmi Tutulma da büyük beğeni topladı.

Kitaplardan Beyaz Perdelere Bir Serüven

Stephenie Mayer tarafından kaleme alınan Alacakaranlık Efsanesi beş kitap olarak piyasaya sürüldükten kısa süre sonra filme çekilmeye başlanmıştı. İlgi arttıkça yapımcılar hızlandılar ve dört film tamamlandı. Türün sevenleri tarafından merakla beklenen serinin sondan bir önceki filmi, Şafak Vakti Bölüm I, 18 Kasım'da vizyona giriyor. Alacakaranlık Efsanesi'nin bu bölümünde Bella(Kristen Stewart) ve Edward (Robert Pattinson) bütün güçlüklere rağmen aşkalarını savunarak evleniyorlar. Mutlulukla geçen balayı günlerinden sonra Bella'nın hamile olduğunu farketmesiyle aşıklar bu kez de kurtadamlar ve diğer vampirlerle karşı karşıya kalıyor. Bu macerada da aile bağları güçleniyor, dostluklar sınanıyor ve herkesi içine alan bir mücadele başlıyor. Serinin önceki filmlerinde olduğu gibi oyuncuların bir çoğu rollerini koruyor. Başrollere yerleimiş olan Robert Pattinson ve Kristen Stewart'a, Bella'ya aşık, sadık dost kurtadam rolünde Taylor Lautren(Jacob Black) eşlik ediyor. Alacakaranlık serisiyle yıldızları parlayan Kellan Lutz(Emmet Cullen) ve Ashley Green(Alice Cullen) de perfromanslarıyla göz dolduran oyunculardan. Son yılların en genç gözde oyuncusu Dakota Fanning de Voltarin Vampirleri'nden Jane rolüyle Şafaka Vakti'ndeki yerini koruyor.

18 Kasım'da Vizyonda!

Oscar'lı yönetmen Bill Condon’ın yönettiği serinin dördüncü filmi Şafak Vakti,daha vizyona girmeden, fragmanıyla büyük merak uyandırdı. Aşk, romantizm ve mücadeleyle örülmüş bu epik filmi haftasonu planlarınız arasına almanızı öneriyoruz. İzlerken zaman zaman görsel efektlerle heyecanabilir, romantizmle duygulanabilirsiniz. Türün sevenlerindensiniz bu sinema şölenini kaçırmayın ve kendinizi fantastik tatlarla örülmüş bu romantizme bırakın.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları