AYMOD'da Ayakkabı Modası Esiyor

AYMOD'da Ayakkabı Modası Esiyor Galeri

45. AYMOD 6. Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı CNR Expo İstanbul'da sektörü bir araya getiriyor.
Geçen sene 02-05 Aralık tarihlerinde 5.si düzenlenen uluslar arası ayakkabı fuarı 66 ülkeden 3 bine yakın alıcının katılmasıyla yoğun ilgi görmüş, bununla birlikte sektör ihracatına %30 katkı sağlamıştı.


Dünyanın çeşitli ülkelerinden İstanbul'a akın eden alıcılarla yapılan 100 milyon doları geçen anlaşmalar Türk ayakkabı sektörünün yüzünü güldürdü. Sektör açısından oldukça verimli geçen fuarın yakın gelecekte Avrupa'nın en büyük ayakkabı moda fuarı olacağı iddia ediliyor.


Önceki fuarlara nazaran yabancı katılımcı sayısında %23'lük bir artış saptanan AYMOD Fuarı'na ABD, Almanya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Danimarka, Hong Kong, İngiltere, İsveç, Rusya, Srilanka, Senegal ve hatta Zimbabve gibi dünyanın çeşitli ülkelerinden 2 bin 789 yabancı katılımcı ilgi gösterdi. Geçen sene 37 bin 146 profesyonelin ziyaret ettiği AYMOD Fuarı'na bu sene daha fazla katılım bekleniyor.


45. AYMOD 6. Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı 24 Nisan'a kadar CNR Expo İstanbul'da ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları
Diğerlerinin ilgisini çeken ürünler
Ver todos en Moda ›