Van Depremi Kızılay Yardım Kampanyaları

Van Depremi Kızılay Yardım Kampanyaları


23 Ekim 2011, saat 13.41'de 7.2 büyüklüğünde meydana gelen Van Depremi'nde yapılan son açıklamaya göre 239 kişi hayatını kaybetti ve 1300 civarında yaralı var. Başbakan yardımcısı Beşir Atalay "Çadır, ısıtıcı ve battaniye konusunda bugün itibarıyla hiçbir eksik kalmayacak. Deprem ve hasarıyla, yaralılarla ilgili çok organize, sistematik, devletin bütün imkanlarını buraya taşıyoruz" dedi.

Kızılay'dan Van'a Yardım

<a href='http://www.kizilay.org.tr/kurumsal/'>Kızılay'dan Van'a Yardım</a>


Van Depremi'nin hemen ardından Kızılay'ın 96 kişilik uzman ekibi olay bölgesine ulaştı. Çadır, battaniye, katalitik soba, mutfak seti, gıda kolisi, içme suyu, ekmek ve kumanyalar bölgeye ulaştırıldı ve hala da ulaştırılmaya devam ediyor. Deprem bölgesinde iki çadır kent oluşturuldu.
Kızılay'ın Van'daki deprem çalışmalarına destek olmak için Kızılay'ın deprem için düzenlediği Van Depremi kampanyalarına katılmak için 168 numaralı bağış hattını arayabilir ya da Kızılay'ın resmi sitesi www.kizilay.org.tr bağlanabilirsiniz.Kızılay'a Van Depremi için Bağış


Van Depremi için bağış yapmak isteyen vatandaşlar, 168 numaralı Kızılay bağış ve iletişim hattını arayarak bilgi alabilirler. Tüm telefon operatörlerinden 2868'e gönderilecek kısa boş mesaj ile de 5 TL yardımda bulunulabilir.


Kızılar Aydın Şubesi'nin Van Depremi Kampanyası Başlattı


Aydın Şubesi başkanı Bekir Sıtkı Pekmezci “Türkiye Kızılay Derneği Aydın Şubesi Van’da meydana gelen deprem sebebiyle yardım kampanyası başlatmıştır. Kampanya Türkiye Kızılay Derneği Güney Ege Bölge Müdürlüğü ile Koordineli olarak yürütülmektedir. Kampanya çerçevesinde öncelikli olarak; Battaniye, uyku tulumu, kuru gıda, giysi ve katalitik soba bağışı kabul edilmektedir. Bağışlar Aydın Şubemizin Hasan Efendi Mahallesi Kızılay Caddesi 12 numaradaki binasında kabul edilmektedir. Nakit yardımında bulunmak isteyen vatandaşlarımız ise Ziraat Bankası’nın Aydın Şubesi’ndeki 396 21464-5002 numaralı hesabına (Deprem yardım Notu) ile yatırdıkları paralarla depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçları giderilecektir” dedi.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları