Bir Gün (One Day) Filmi Geçen Hatfa Vizyona Girdi

Bir Gün (One Day) Filmi Geçen Hatfa Vizyona Girdi


Senaryosunu David Nicholls ve David Nicholls'un yazdığı Lone Scherfig'in yönettiği drama ve romantik türlerdeki Bir Gün (One Day) 14 Ekim'de vizyona girdi. Yapımcı firmalar Color Force ve Film Four. ABD yapımı filmin orijinal dili ingilizce.

Bir Gün (One Day) Fiminin Konusu


Anne Hathaway, filmdeki ismi ile Emma ve Jim Sturgess, filmdeki ismi ile Dexter, farklı altyapılardan gelmiş iki farklı insandır. Bu iki genç birbirenden çok farklı alileler tarafından yetiştirilmiş ve hayata farklı açılardan bakmaktadırlar. Üniversiteden mezun oldukları 15 Temmuz tarihinde tanışırlar ve bu gün aralarında uzun bir ilişkinin başlayacapı gün olacaktır. Dexter, babasının parası ile yetişmiş ve okumuş çapkın ve eğlenceye düşkün biri iken, işçi sınıfı bir aileden gelme Emma hayata devrimci ruhu ile bakmaktadır.
İkili hayatlarını bazen beraber bazen birbirinden uzaklarda yaşarken, her 15 Temmuz tarihi geldiğinde aralarındaki ilişkinin nasıl seyrettiğine tanık olunmaktadır. Yirmi yılın ardından, Emma ve Dexter 15 Temmuz yani tanıştıkları günün gerçek anlamının farkına varacaklardır.

Bir Gün (One Day) Film FragmanıBir Gün (One Day) Film Oyuncu Kadrosu


Anne Hathaway, Jim Sturgess, Tom Mison, Jodie Whittaker, Rafe Spall, Patricia Clarkson, Ken Scott, Romola Garai, Jodie Whittaker, Amanda Fairbank – Hynes, Georgia King, Jamie Sives ve Matthew Beard.
Danimarkalı ünlü yönetmen Lone Scherfig'in yönettiği, başrollerinde Anne Hathaway ve Jim Sturgess'in oynadığı Bir Gün (One Day) filmi, David Nicholls'un çok satan kitabından uyarlandı ve yazar filmin senaristliğini de yapmıştır.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları