Nilüfer'e Kanser Teşhisi Konuldu

Nilüfer'e Kanser Teşhisi Konuldu Galeri


Nilüfer'e Kanser Teşhisi Konuldu


Nilüfer Kuzey Kıbris Türkiye Cumhuriyetinde (KKTC) vereceği konseri aniden iptal etti. Konserin ani iptali sorulara sebep oldu ve Nilüfer, kendisine meme kanseri teşhisi konulduğunu itiraf etti. Ünlü sanatçının meme kanseri olduğuna erken teşhis konuldu. Ailesinde meme kanseri vakası bulunmayan Nilüfer meme kanseri teşhisi üzerine hemen doktoru ile ameliyat gününü kararlaştırdı.
"Hiçbir korkum ve endişem yok. Erken teşhis konulduğu için kendimi şanslı hissediyorum. Kısa süre sonra sapasağlam olacağım" diye konuşan pop sanatçısı Nilüfer, iki gün önce de doktor Meral Demirel'in muayenesi ile kendisine meme kanseri teşhisi konulduğunu belitmişti. 56 yaşındaki sanatçı, konserinin ani iptali sonrasında meme kanseri teşhisini açıklamak zorunda kaldı.
Nilüfer meme kanseri için 25 Ekim'de Amerikan Hastanesi'nde ameliyat olacak. Ameliyat sonrası tedaviye devam edecek olan Nilüfer moralinin yerinde olduğunu bildirdi.

Nilüfer


1955 İstanbul doğumlu Nilüfer, 1970'te henüz daha bir lise öğrencisi iken katıldığı Altın Ses Yarışması'nda birincilik kazandı. Ona birinciliği ''Sensiz Yıllarda'' isimli şarkı getirdi. 70'li yılların başında ''Kalbim Bir Pusula'' ve ''Dünya Dönüyor'' isimli parçalar ile ünlü oldu. 1978'de ''Sevince'' adlı parça ile Eurovision Şarkı Yarışması'na katılmış ve 18. sırada yer almıştır. Ayrıca ''Göreceksin Kendini'', ''Aldanırım Sana'' ve ''Başıma Gelenler'' gibi parçalar, Türk müziği klasikleri arasına girmiştir. Nilüfer bir ara Sezen Aksu'nun bir albümüne de iki şarkısı olan ''Sürüklüyorum Çaresizliğimi'', ''Uzaklarda Bir Çizgide'' ile katkıda bulunmuştur.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları