Paulo Coelho'nun Hayatı Kaleme Alındı

Paulo Coelho'nun Hayatı Kaleme Alındı

Paulo Coelho'nun Hayatı Kaleme Alındı


Ünlü yazar Paulo Coelho. ''Simyacı'' isimli kitap ile tüm dünyada büyük bir hayran kitlesine ulaşan yazarın biyografisini Fernando Morais kaleme aldı. Kitap toplam 517 sayfadan oluşuyor. Fernando Morais yazdığı biyografiye ''Paulo Coelho 'Bir Savaşçının Yaşamı''' adını verdi. Kitap şimdiye dek 47 dile çevrildi. Can Yayınları'ndan yapılan açıklamaya göre, Paulo Coelho'nun var olma serüvenini anlatan kitap, 33,50 liraya Can Yayınları'ndan satışa sunuldu. ''Paulo Coelho 'Bir Savaşçının Yaşamı''' adlı kitap, dilimize Samim Sakacı tarafından çevrildi.
Biyografileri ile ünlü yazar Fernando Morais, ''Paulo Coelho 'Bir Savaşçının Yaşamı'''nı yazabilmek için üç yıl boyunda Paulo Coelho'yu takip etti. Yakın ilişkilerindeki tutumlarını inceledi, hangi ilaçları kullandığını öğrendi, vasiyetini okudu ve yaklaşık kırk yıldır tuttuğu günlükler üzerinde çalıştı.

Paulo Coelho Kimdir?


Latin Amerikalı bir yazardır. Yazarlık mesleğine başlamadan önce Paulo Coelho, bir şarkı sözü yazarı idi. Bir süre gazetecilik de yapan yazar 1988 yılında yayınlanan romanı ''Simyacı'' ile ün kazandı. 27 farklı dile çevrilen ve 42 ülkede satışa sunulan kitap ile büyük bir başarı elde etti.
Paulo Coelho, kendi ismini verdiği ve kurduğu Paulo Coelho Enstitüsü ile ülkesindeki fakir çocuk ve yaşlılara yardım elini uzatmaktadır. Paulo Coelho, ayrıca UNESCO'nun Kültürlerarası Diyaloglar programında danışman olarak çalışmakta ve Schwab Vakfı isimli Dünya Ekonomik Forumu'nu düzenleyen vakıfta yönetim kurulundadır. Paulo Coelho, 2002 yılında Brezilya Edebiyat Akademisi'ne kabul edilmiştir. Rio de Janerio'da yaşayan yazar pek çok basın kuruluşu için haftalık köşe yazıları yazmaktadır.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Fakir
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları