Google Video Kapanıyor

Google Video Kapanıyor Galeri


Youtube'a erişimin engellendiği bir dönemin yıldızı olan Google Video kapanıyor.


Türkiye'de Youtube'un sansüre ve engele kurban gittiği bir dönemde yıldızı iyice parlayan ve veritabanında birçok film, belgesel, klip vb. barındıran Google Video, bugün kullanıcılarına gönderdiği e-posta ile 13 Mayıs itibari ile bünyesindeki bütün videoları kaldıracağını duyurdu.


Uzunca bir süre önce Google Video'ya video ekleme özelliğini kaldıran Google, kullanıcılarına durumu anlatım bozukluklarıyla dikkat çeken (veya dağıtan) şöyle  bir e-posta ile duyurdu:


"Sayın Google Video kullanıcısı,


Bu ay içinde, Google Video'daki barındırılan video içerikler artık oynatılmak üzere sunulmayacak. 2009 Mayıs ayından itibaren Google Video'ya video yükleme hizmeti durdurulmuştu ve şu anda yüklü durumdaki barındırılan içerikler kaldırılmaktadır. Google Video'nun gücünün, kullanıcıların, web'de nerede barındırılıyor olursa olsun video arayabilmelerini sağlamaktan geldiği fikrimizi her zaman koruduk. ve bu geçiş, bu teknolojileri tüm dünyada genelindeki arama yapan kullanıcılarımızın yararına daha da geliştirmeye odaklanmamızı sağlayacak."

Özellikle Türk komedi filmleri arşiviyle oldukça beğeni toplamış olan bu servisin kapatılması oldukça üzücü.


Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları