Butik Victorian ile Sıradışı

Butik Victorian ile Sıradışı Galeri


Butik Victorian'ın tasarımlarıyla geçmiş zamanlara yolculuk yapın

Güzide Akgün ve Mira Kaplan adlı iki yaratıcı kafanın biraraya gelerek açtığı 'Butik Victorian' zarif bir şekilde dikkat çekmek ve sıradışı olmak isteyenlere hitab eden bir alışveriş blogu. Genç sanatçılar, bloglarında kendilerine özgün tarzda çanta, saç aksesuarı, anahtarlık, küpe, yüzük ve broş kreasyonlarını paylaşıyorlar. Halihazırdaki tasarımların yanı sıra çantalar için kişiye özel siparişler de hazırlanıyor. Ürünlerin tamamı el yapımı ve üniktir.
Mira'nın tasarımları daha çok, saça mücehver takılmasının icat edildiği Victorian dönemi'nin izlerini taşıyor. Krem ve siyah renklerinde olan clutchlar, dantel, tül ve cameo ile hareketlendirilmiş.
Güzide'nin çanta ve tac tasarımlarında ise birçok kadının idolü olan Marilyn Monroe ve Audrey Hepburn fotoğrafları dikkat çekiyor. Bunun dışında Güzide de yine ürünlerinde seçtiği renkler ve detaylar itibariyle Victorian tarzını yansıtıyor. Tabii bir yerde sözcükler yetersiz kalıyor, en iyisi siz Mira ve Güz'ün tasarımlarını daha yakından incelemek için butikvictorian.blogspot.com'a, ya da İstiklal Caddesi/Bekar Sokak'ta bulunan OTTO Butik'e uğrayın. Bu arada OTTO Butik'te Butik Victorian ürünlerinin yanı sıra, başka genç yeteneklerin özgün tasarımları da satılıyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları