Marmaris Tatil Fırsatı

Marmaris Hakkında Genel Bilgi


Marmaris, Ege Bölgesi'nde yer alır. Muğla iline bağlıdır. Akdeniz ve Ege Denizi'nin birleştiği yerde bulunur. Marmaris'in üç tarafı da denizler ile çevrilidir.

Marmaris'teki Antik Kentler


Marmaris'teki antik kentlerden geriye kalan, günümüze ulaşan kalıntılar kale ve sur parçalarından ibaret. Bu kentler şunlardır: Phoenix (Taşlıca), Bybassos (Hisarönü), Kastabos (Hisarönü), Amos (Hisarönü, Turunç), Physkos (Beldibi, Asartepe), Thyssanos (Söğütköy), Kasara (Serçe Limanı), Syrna (Bayırköy), Loryma (Bozukkale), Euthena ve Amnistos (Karacasöğüt), Larymna (Bozburun), Kedrai (Sedir Adası)'dir.

Marmaris Tatil Fırsatı

Marmaris Tatil Fırsatı


Türkiye'nin cennet köşesi Marmaris. Marmaris, tarihi güzellikleri, doğasal zenginlikleri ve muhteşem denizi ile sizlere muhteşem bir tatil fırsatı sunuyor. Bu eşi benzeri bulunmayan kent, sizlere unutamayacağınız kadar renkli bir Marmaris tatil fırsatı sunuyor. Marmaris tatili sizlere sadece huzur ve kafanızı dinleyebileceğiniz bir tatil değil, gece hayatı ve tatil aktiviteleri ile, dopdolu ve capcanlı bir tatil de sunuyor. Marmaris'te tatil sezonu Nisan ayı başında başlar ve Ekim ayı sonuna kadar devam eder. Marmaris size yedi ay kesintisiz güneş vaat eder. Bunun dışında ise hava yağmurlu ya da bulutludur.


Marmaris Mutfağı


Marmaris'te tüm dünyanın mutfaklarını bulabilirsiniz. Burada dünyanın çeşitli yerlerinden tatlar bulabileceğiniz gibi, yöresel Marmaris mutfağından da yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Yöresel Marmaris yemekleri; gumbar, sura dolması, Marmaris pilavı, Marmaris tarhanası, beze ve yedi baharlı...

Marmaris Gece Hayatı


Marmaris gece hayatının vazgeçilmez parçası Marmaris barlar sokağı. Bu muhitte, dünyanın her yerinden gelen insanlar mevcuttur. Marmaris oldukça turistik bir kenttir.
Marmaris tatil fırsatlarından yararlanmak istiyorsanız linkimize bir göz atın ve muhteşem Marmaris tatil fırsatlarından yararlanın. Eğer hala Marmaris'i keşfetmemiş olanlardansanız ya da Marmaris hayranı iseniz o zaman tam size hitap eden bir fırsat...

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları