Steve Jobs Öldü

Apple Dahi CEO'su Steve Jobs'u Kaybetti

Apple Dahi CEO'su Steve Jobs'u Kaybetti


Apple resmi sitesinde önce Steve Jobs'un resmi ardından da onun hakkındaki şu cümleler yayınlandı:
"Apple, yaratıcı dahisini kaybetti, dünya muhteşem bir insan oğlunu kaybetti. Steve'i tanıyan ve onunla birlikte çalışan bizler çok sevgili bir dostumuzu ve ilham veren ustamızı kaybettik. Steve, arkasında sadece kendisinin kurabileceği bir şirket bıraktı, ruhu her zaman bizimle birlikte olacak."
Yeni Apple CEO'su Tim Cook ilk açıklamasında "Steve Jobs'un ölümüne ne kadar üzüldüğümüzü hiçbir kelime anlatamaz..." dedi.
Ayrıca yine Apple resmi sitesi, Steve Jobs'un ölümü hakkındaki duygu ve düşüncelerini paylaşmak isteyen kişilerin, [email protected] adresine e-mail gönderebilecekleri bildirildi.

ABD başbakanı Barack Obama, Steve Jobs için "Amerika'nın en büyük mucitlerinden biri" dedi ve yine Steve Jobs için "farklı düşünecek kadar cesur, dünyayı değiştirebileceğine inanacak kadar gözüpek ve bunu yapabilecek kadar yetenekli olduğunu" belirtti. Bir sosyal ağda paylaştığı başka bir yazısında ise "dünyanın büyük bölümünün Jobs'un ölüm haberini onun keşfettiği araç üzerinden aldığına dikkat çekerek, onu anmanın bundan daha büyük bir yolu olamayacağını" yazdı.
Apple'ın uzun süreden beri hasta olan ve hastalığı sebebi ile geçtiğimiz Ağustos ayında, kurduğu ve yönettiği Apple şirketindeki CEO'luk görevinden ayrılıp yerini, sağ kolu olarak gördüğü Tim Cook'a bırakmıştı. Hastalığı “nöroendokrin” denilen tümörün sebep olduğu bir çeşit pankreas kanseri türü idi. Yedi yıl önce pankreas tanısı konan Steve Jobs, bugün bundan yedi yıl sonra kansere yenik düşerek 56 yaşında hayata gözlerini yumdu.
Amerika'dan Avrupa'ya, Uzak Doğu'ya Apple ürünlerinin ulaştığı her noktadaki insanlar, Steve Jobs'un muhteşem hikayesini bilen herkes, kısacası tüm dünya onun yasını tutuyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları