Apple'dan Beklenen iPhone 5 Yerine iPhone 4S!


Söylentilerin aksine dün geceki Apple gecesinde Tim Cook iPhone 5'i değil, iPhone 4S'i tanıttı. Yeni modelde kablosuz şekilde içerik senkronizasyonu yapmaya olanak sağlayan bir yazılım bulunmakta.

Apple iPhone 5 Yerine iPhone 4S'i Tanıttı

Apple iPhone 5 Yerine iPhone 4S'i Tanıttı


Beklenen 4 Ekim tarihi geldi ve Apple, iPhone 5 yerine, yeni iPhone modeli 4S'i tanıttı. Apple'ın yeni bir model ile gelmeyişi ve iPhone 5 hakkındaki söylentiler sebebi ile şirketin hisselerinde yüzde beşlik bir düşüş yaşandığı açıklandı. Ancak gene de gelin biz bu iPhone 4'ün bir üst versiyonu iPhone 4S'e yakından bakalım.

Apple'ın Yeni Ürünü iPhone 4S'in Özellikleri


Yeni model iPhone 4S, iPhone 4'e oranla iki kat daha hızlı. Nedeni ise tasarlanan yeni işlemci, çift çekirdekli A5'in iPhone 4'te bulunan A4 işlemciden daha üstün özelliklere sahip olması. A5 işlemci ayrıca yedi kat daha iyi grafik performansı sunuyor. iPhone 4 ile iPhone 4S arasında herhangi bir boyut farklılığı yok. Ancak 8 MP kamerası ve 1GB belleği ile iPhone 4S, 512 MB belleğe sahip olan iPhone 4'ten daha üstün.

iPhone 4S Ne Zaman Çıkacak?


Telefon, 14 Ekim'de İngiltere pazarına sürülecek. Denizaşırı kullanıma da açık olacak iPhone 4S'in cuma günü ABD'de siparişleri alınmaya başlayacak. 14 Ekim'den itibaren ise cihaz, kullanıcılarına ulaştırılacak. Apple iPhone 4S, 22 ülkede 28 Ekim'de satışa sunulacak iken telefonun Türkiye'ye ne zaman geleceği henüz bilinmiyor. Tahminlere göre iPhone Türkiye'ye Aralık ayında gelecek.

Apple iPhone 4S Fiyatı Nedir?


iPhone 4S'in fiyatı, ABD'de, 16 GB bellekli model için 199 Dolar, 32 GB bellekli model için 299 ve 64 GB bellekli model için 399 Dolar olarak belirlendi.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları