Shakira Karayipler'de Bir Ada Satın Aldı


Shakira Karayipler'de Bir Ada Satın Aldı


Shakira ve Roger Waters Karayipler'de 16 Milyon Değerinde Bir Ada Satın Aldı


Pink Floyd adlı ünlü müzik grubunun kurucularından olan Roger Waters ve Kolombiyalı dünyaca ünlü şarkıcı Shakira Karayipler'de 16 milyon dolar değerinde bir ada satın aldı. 29,5 milyon TL'ye karşılık gelen ada için, sürat tekneleri ya da golf sahaları gibi iki ünlünün bilinen favori sporları yerine daha fazla sanat ve kültür temalarına ağırlık verileceği kaydedildi. Ayrıca adada lüks tatil konutlarının yanı sıra, özel plajlar ve birkaç otelin inşaatı planlanıyor.

Shakira


1977 doğumlu, lübnan asıllı Kolombiyalı şarkıcı Shakira, dansçı, söz yazarı ve oyuncu Shakira, Latin Pop ve Latin Rock müziği alanındaki en önemli isimlerden biridir. İlk bestesini altı yaşında iken yapmış, danslarını büyükannesinden öğrenmiştir. Sanatçı, iki kez Grammy, yedi kez Latin Grammy, on dört kez de Billboard Latin Müzik Ödülü'ne layık görülmüştür. Dünya genelinde albümleri altmış milyonun üzerinde satmıştır.
Shakira, dünya genelinde en çok satan Kolombiyalı sanatçıdır. 20 milyon ile “Hips Don't Lie” single'ı son on yılın en çok satan single'ıdır. Shakira'nın 2010 yılı Dünya Kupası için seslendirdiği “Waka Waka” adlı şarkı 5 milyon satmıştır. Bu sayı ile de dünya kupası tarihinde en çok satan single olmuştur. Ayrıca şarkı “Youtube”ta en çok dinlenen üçüncü sıradaki müzik videosu olmuştur.
Shakira, alkol ve kahve tüketmiyor. Shakira'nın en sevdiği şey ise çikolata. Bir röportajında şöyle demiştir; "Bir çikolatadan daha iyi bir şey varsa o da daha fazla çikolatadır." Anadili İspanyolca olan Shakira ayrıca İngilizce ve Portekizceyi akıcı bir şekilde; Fransızca, İtalyanca ve Arapça'yı ise biraz konuşabilmektedir.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları