Gençler İçin Ücretsiz Oyunculuk Kursları

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden Gençler İçin Ücretsiz Oyunculuk Kursları


Kocaeli'de Şehir Tiyatroları Tiyatro Okulu açılıyor. Oyunculuk alanında kendini yetiştirmek isteyen genç yeteneklere, bu okulda Şehir Tiyatroları sanatçıları ders verecek. Verilecek oyunculuk kursları ücretsiz olacak. Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı'na bağlı Şehir Tiyatroları, Kocaeli'nin sanatsal gelişimine katkıda bulunmaya devam ediyor.

Kocaeli'de Açılan Tiyatro Okulu'na Başvuru İçin Ne Yapılmalı?


Başvuru yapacak adayların Süleyman Demirel Kültür Merkezi'ne (SDKM) gidip başvuru formu almaları gerekiyor. Doldurulacak başvuru formları, iki adet vesikalık fotoğraf ve kimlik fotokopisi ile birlikte tekrar 6 – 28 Ekim tarihleri arasında Süleyman Demirel Kültür Merkezi'ne (SDKM) gidilerek başvuru işlemi tamamlanacak. Tiyatro Okulu'na toplamda 40 öğrenci kabul edilecek. Adaylar için Kocaeli'de ikamet etme şartı var.

Başvuru İçin Yaş Aralığı Ne Olmalıdır?

Başvuru İçin Yaş Aralığı Ne Olmalıdır?


Yaşı 15 ila 18 arasında olanlar ve 18 yaşından büyük olanlar olmak üzere okula kabul edilecek 40 aday iki farklı grupta toplanacak.

Tiyatro Okulu Giriş Sınavının İçeriği Nedir?


Oyunculuk kursları adayları sınava tabi tutulacaklar. Tiyatro Okulu sınavlarında, öğrenciler ezberleyecekleri iki farklı tiyatro oyunundan birer tiradı jürinin önünde oynayacaklar. Adayların performansını sergiledikleri tiyatro oyunları hakkında ve yazarları hakkında bilgi sahibi olması da bekleniyor. Ayrıca jüri doğaçlamalar üzerinden de değerlendirme yapacak.

Oyunculuk Kursları Hangi Alanlarda Olacak ve Ne Kadar Sürecek?


Doğaçlama, sahne bilgisi, diksiyon, hareket, sahne uygulaması, oyun incelemesi, oyun sahnelenmesi ve Türk ve Dünya Tiyatro Tarihi başlıkları altında öğrencilere oyunculuk kursları verilecek. Tiyatro eğitimi, 15 – 18 yaşları arasındaki öğrenciler için bir yıl, 18 yaş ve üzerindeki öğreciler için ise iki yıl sürecek.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları