Evita Müzikali 12 Nisan'dan itibaren Türkiye'de

Evita Müzikali 12 Nisan'dan itibaren Türkiye'de Galeri


Efsane kadın Evita Peron'un hayatını anlatan dünyaca ünlü Evita müzikali 12 - 24 Nisan tarihleri arasında İstanbul'da sahnelenecek.

Arjantin eski devlet başkanı Juan Peron'un ikinci eşi Evita Peron'un hayat hikayesinin anlatıldığı 'Evita', sahne müzikleri ve şarkı sözleri ile gelmiş geçmiş en iyi müzikallerden biri olarak kabul ediliyor. Şarkı sözleri Tim Rice'a, müziği Andrew Lloyd Webber'a ait müzikalin yönetmenliğini Bob Tomson ve Bill Kenwright, koreografisini Bill Deamer yapıyor. David Steadman’in müzikal direktörlüğünü yaptığı müzikal'in başrollerini Eva Peron rolünde Abigail Jaye ile CHE rolünde Mark Powell paylaşıyor.

Halkın sevgilisi Eva Peron

Gerçek adı Maria Eva Duarte de Peron olan 'Evita' 7 Mayıs 1919'da Arjantin’in Los Toldos kentinde beş çocuklu bir ailenin en küçüğü olarak dünyaya gelmiştir. İspanyolca 'küçük Eva' anlamına gelen Evita lakabıyla anılır. 1944'de siyasete henüz girmiş genç bir subay olan Juan Peron’la tanışır. Çalışma Bakanlığı ’da görev alan Juan Peron kısa sürede Arjantin’in ‘emekçi babası’ olarak tanınır. Evita Peron da dar gelirli işçilerin durumlarını düzeltmek ve haklarını savunmak kocasını var gücüyle destekler. Evita kocasının Başbakan seçilmesinin ardından aktif olarak siyasete girmese de halkla iç içe bir yaşam sürer, ve böylece halkın sevgilisi olur. Evita Peron 33 yaşında yakalandığı kanser sebebiyle 1952 yılında hayatını kaybeder. Evita Peron’un hikayesini anlatan müzikal ve eserin en sevilen şarkısı ‘Don’t cry form e Argentina’ filmlere de konu olarak, Evita Peron’u ölümsüzleştirir. Bu müzikalin bol ödüllü son versiyonu 12- 24 Nisan 2011 tarihleri arasında BKM organizasyonuyla İstanbul Kongre Merkezi'nde sergilenecek.

Biletleri Biletix‘ten alabilirsiniz. Evita müzikali için bilet fiyatları şöyle:

1. Kategori: 160,00 TL VIP
2. Kategori: 133,00 TL
3. Kategori: 107,50 TL
4. Kategori: 82,00 TL
5. Kategori: 66,00 TL
Yer: İstanbul Kongre Merkezi Harbiye Salonu
Adres: Taşkışla Cad. 31156 Harbiye

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları