Gelecek Uzun Sürer 11 Kasım'da Sinemalarda!

Gelecek Uzun Sürer 11 Kasım'da Sinemalarda!


Gelecek Uzun Sürer adlı fimin senaryosunu yazıp, yönetmenliğini de üstlenen Özcan Alper, hatırlanacağı üzere Sonbahar adlı filmi ile bir çok ödül kazanmıştı. Alper'in yeni filminde profesyonel oyuncuların yanı sıra amatör oyuncular da yer alıyor. Gelecek Uzun Sürer filmi 11 Kasım 2011'de vizyona girecek...

Gelecek Uzun Sürer Filminin FragmanıGelecek Uzun Sürer Filminin Konusu


Sumru, üniversitede müzik araştırmaları yapmaktadır. Bitirme tezini ise ağıt konusunda yapmaktadır ve tez çalışması için İstanbul'dan Türkiye'nin güneydoğusuna, Diyarbakır'a seheyat eder. Tez çalışmasına yardımcı olacağını ve kısa sürmesini planladığı bu yolculuk, Sumru'nun hayatının en uzun yolculuğuna dönüşür. Eski bir kilise bekçisi Antranik amca, sokaklarda korsan DVD satıcısı Ahmet ve daha bir sürü karakter, filmde, Sumru'nun etrafındaki karakterlerdir.
Sumru üç ay Diyarbakır'da kalır. Yolculuğuna, yakılmış olan ağıtların hikayelerini araştırıp, öğrenmek için başlamış olan Sumru, orada başka bir şeyin farkına varır. İçinde devamlı bastırdığı ve ertelediği acı ve sıkıntıları ile yüzleşen Sumru, Hakkari'de bulunan bir dağ köyüne doğru yola çıkar ve kendisine yöneltilen sorulara yanıtsız kalır.

Gelecek Uzun Sürer Filminin Oyuncu Kadrosu


Gaye Gürsel, Durukan Ordu, Sarkis Seropyan, Osman Karakoç, Güllü Özalp Ulusoy, Erdal Kırık

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları