The Beatles İmzalı Albüm Dokuz Bin Paunda Satıldı

The Beatles İmzalı Albüm Dokuz Bin Paunda Satıldı


Liverpoollu bir bayan tarafından satışa çıkarılan Beatles imzalı albüm, 9 bin paund yani 25 bin TL'ye satıldı. Grubun single'ı Please Please Me adlı plak, her iki yüzünde de Beatles imzası taşıyor. Çok nadir bulunan imzalı bu plak açık arttırmada satıldı. Liverpool'da düzenlenen açık arttırmada bu imzalı albüm dışında Beatles grubuna ve grup menajeri Brian Epstein'a ait toplamda 322 eşya satıldı. Satıştan 60 bin paundluk bir gelir elde edildi.

Please Please Me Adlı Beatles ParçasıThe Beatles


60'lı yılların çok popüler grubu The Beatles, İngiltere'nin Liverpool kentinde kuruldu. Bir kült haline gelen The Beatles, gelmiş geçmiş en büyük müzik grubu olarak anılır. Müzik tarihinin mihenk taşlarından biridir. Olağanüstü şarkıları sayesinde her yaştan insana hitap etmişlerdir. Grup satış rekorları kırarak, hem sanatsal hem de ticari açıdan çok büyük bir başarı elde etmiştir. Amerika'da büyük bir başarıya ulaşan ilk İngiliz gruptur.

The Beatles Grup Üyeleri


John Lennon ( gitar, vokal ), Paul McCartney ( bas gitar, vokal ),
George Harrison ( gitar, vokal ), Ringo Starr ( bateri, vokal ).

Grubun Bir Araya Gelişi


1957'de John Lennon Paul McCartney ile tanışır. Onu gruba davet eder. Her ne kadar grup 1959'da dağılsa da üçlü 1960'ta tekrar bir araya gelir. Yanlarına Pete Best'i alan grup bir süre Almanya'da müzik yapar. Burada grup şarkıcı Tony Sheridan'dan teklif alır ve Beat Brothers olarak Almanya'da müzik listelerine girmeyi başarır. Daha sonraları İngiltere'ye dönen dörtlü Paul McCartney ile tanışır ve Paul McCartney bas gitara geçer.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları