Bursa Kent Meydanı Alışveriş Merkezi'nde Zeki Müren Fotoğrafları Sergisi

Bursa Kent Meydanı Alışveriş Merkezi'nde Zeki Müren Fotoğrafları Sergisi


Bursa Kent Meydanı Alışveriş Merkezi'nde Zeki Müren fotoğrafları sergisi sevenleri ile buluşuyor. Zeki Müren Kültür ve Yaşatma Derneği'nin bir organizasyonu olan sergi Zeki Müren severleri bir araya getirerek Zeki Müren hatırasını yaşatmaya devam ediyor.

Zeki Müren'in Ölümünden Bu Yana On Beş Yıldır Hatırası Yaşatılıyor


Türk Sanat Müziği'nin en önemli seslerinden, Sanat Güneşi Zeki Müren'in ölümünün üzerinden on beş yıl geçti. Zeki Müren hala çeşitli etkinlikler ile anılmaya devam ediyor. Bir çok etkinlikler düzenleniyor. Bir çok belediyenin ve sivil toplum kuruluşunun düzenlediği bu etkinliklere bir çok kişi katılıyor. Bu düzenlenen organizasyonlardan bir diğeri olan Zeki Müren Sergisi Bursa Kent Meydanı Alışveriş Merkezi'nde!
Akif Tombul adlı kişi tarafından derneğe bağışlanan Zeki Müren fotoğrafları, sanatçının en popüler olduğu zamanlara tanıklık ediyor. Serginin açılışı 23 Eylül saat 18.00'de gerçekleşecek. Sergi 3 Ekim tarihine kadar devam edecek.

Sanat Güneşi Zeki Müren


1931 – 1996 yılları arasında yaşamış bestekar, ses sanatçısı ve oyuncu. Sanat Güneşi ya da Paşa olarak da anılan sanatçı Türk sanat müziğinin en büyük isimlerinden kabul edilir. Türkçeyi güzel konuşması ile meşhurdur. Sanatçı, sanat hayatı boyunca üç yüze yakın şarkı besteledi. 1954 sinema hayatına başladı, Beklenen Şarkı adlı ilk filminden sonra 28 tane daha filmde oynadı. Sanat hayatının son altı yılını kalp rahatsızlığı ve şeker hastalığı sebebi ile sahnelerden ve medyadan uzakta Bodrum'da geçirdi. 24 Eylül günü onun için düzenlenmiş olan bir törende kalp krizi geçirerek hayata gözlerini yumdu. Mirasının büyük bir kısmını Mehmetçik Vakfı'na bıraktı.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları